Dnes je úterý 22. července 2025., Svátek má Magdaléna
Počasí dnes 24°C Polojasno

Hertl po zranění poprvé bruslil, ale návrat je ještě daleko

28. 2. 2014 – 15:09 | Hokej | Michal Polák | Diskuze:

Hertl po zranění poprvé bruslil, ale návrat je ještě daleko
Tomáš Hertl | zdroj: Getty Images

Hokejový útočník Tomáš Hertl ze San Jose si poprvé od prosincového zranění kolena zabruslil s týmem. Dvacetiletý talent se objevil na čtvrt hodiny na ledě na závěr čtvrtečního ranního rozbruslení před zápasem na ledě Philadelphie, které Sharks vyhráli 7:3. Hertl pokračuje v rehabilitaci a jeho návrat na led bude trvat ještě další týdny či měsíce. 

"Jen jsem si lehce zabruslil. Cítil jsem se dobře. Žádná bolest," řekl Hertl serveru mercurynews.com. Brusle obul poprvé od 19. prosince loňského roku, kdy si zranil pravé koleno v duelu s Los Angeles po zákroku Dustina Browna. Na Silvestra se podrobil operaci poškozených vazů. 

Přestože doba léčení ještě bude dlouhá, bere Hertl návrat na led jako první důležitý krok. "Jsem moc rád, že jsem mohl jít už dnes na led, protože jsem nebruslil dlouho. Líbilo se mi to," podotkl český hokejista, který se během nucené pauzy zdokonalil v angličtině, s ním měl po loňském příchodu ze Slavie problémy. 

Hertl v úvodu sezony v dresu San Jose zářil. S 25 body za 15 branek a 10 asistencí z 35 utkání byl nejproduktivnějším nováčkem NHL.

Předchozí článek

V Aši u hranic vznikne průmyslová zóna, kde najde práci až 1000 lidí

Následující článek

Aktualizováno: Jednání Činoherního studio a města ztroskotala. Slibovaná osmimilionová dotace nebude

Nejnovější články