Dnes je sobota 14. června 2025., Svátek má Roland
Počasí dnes 8°C Jasno

Kvitová nedala soupeřce šanci a v Paříži je ve finále

12. 2. 2011 – 16:38 | Sport | Jakub Procházka | Diskuze:

Kvitová nedala soupeřce šanci a v Paříži je ve finále
zdroj: tisková zpráva

Nejlepší česká tenistka Petra Kvitová si na turnaji v Paříži zahraje o třetí titul v kariéře. V semifinále v sobotu smetla Bethanii Mattekovou-Sandsovou z USA 6:2, 6:0, přestože předtím v turnaji sváděla se soupeřkami vyrovnané a dlouhé bitvy.

Její poslední překážkou bude v nedělním finále buď vítězka Australian Open a zřejmě nejlepší hráčka současnosti Kim Clijstersová z Belgie, nebo Estonka Kaia Kanepiová. 

Dvacetiletá Kvitová svedla v předchozích kolech těžké třísetové duely s Barborou Záhlavovou-Strýcovou a Yaninou Wickmayerovou, na jejím výkonu však únava vůbec nebyla znát. Svou extravagantní soupeřku ničila tvrdými údery od základní čáry a na kurtu se nezdržela ani hodinu. 

Kvitová letos z šestnácti zápasů prohrála jediný

Kvitová zažívá skvělý start do sezony, neboť vyhrála patnáctý z 16 duelů. Po triumfu v Brisbane vypadla na úvodním grandslamu sezony v Melbourne ve čtvrtfinále s Věrou Zvonarevovou. Minulý víkend dvěma výhrami pomohla českému týmu do semifinále Fed Cupu. 

Český tenis má ve finále halového turnaje v Paříži zastoupení již potřetí během posledních pěti ročníků. Souboj o titul svedla v letech 2007 a 2010 vždy neúspěšně Lucie Šafářová.

Předchozí článek

Egypt následují v Alžírsku. Protestnímu pochodu tam zabránila policie

Následující článek

Semelová rozčílila Jandáka. Na zrušení komunistů už je ale prý pozdě

Nejnovější články