Počasí dnes 14°C Skoro zataženo

PSG si v Lize mistrů vyšláplo na Barcelonu, padly dva rekordy

PSG porazilo Barcelonu i díky trefě Verrattiho | zdroj: Isifa.com

Cenný skalp si v Lize mistrů připsali fotbalisté Paris St. Germain. Ve šlágru 2. kola základních skupin Ligy mistrů porazili Barcelonu 3:2 a připravili ji o neporazitelnost v sezoně. Po úterních zápasech má nejprestižnější evropská klubová soutěž dva nové rekordmany. Kapitán AS Řím Francesco Totti se stal nejstarším střelcem v historii a barcelonský Xavi Hernández zase hráčem s nejvyšším počtem startů.

Hráči Paris St. Germain i bez svého nejlepšího střelce Zlatana Ibrahimoviče odčarovali kouzlo barcelonské obrany už po deseti minutách, když se po standardní situaci prosadil Luiz. O dvě minuty později ale po krásné akci na jeden dotek srovnal Messi, jenž si připsal svou 68. trefu v Lize mistrů.

V 26. minutě barcelonská obrana opět zaspala při centru a pouhých 165 centimetrů vysoký Verratti poslal hlavou Pařížany do vedení, které krátce po změně navýšil Matuidi. Neymar dokázal po dvou minutách s pomocí tyče už jen snížit.

V průběhu druhého poločasu nastoupil k 143. utkání v Lize mistrů barcelonský Xavi a o jeden zápas překonal někdejší ikonu konkurečního Realu Madrid Raúla.

Jen z lavičky náhradníků sledoval vítězství Chelsea ve skupině G brankář Petr Čech, před kterým dostal znovu přednost Belgičan Courtois. Na půdě Sportingu vychytal čisté konto, tři body zařídil londýnskému celku jediným gólem utkání Matič.

Bayernu pomohla penalta

Jeden přesný zásah stačil ke tříbodovému zisku také hráčům Bayernu Mnichov, kteří vyhráli na půdě CSKA Moskva po trefě Thomase Müllera z penalty. Zápas se kvůli rasistickému chování fanoušků CSKA hrál před prázdným hledištěm, což se v Lize mistrů stalo poosmé v historii a poprvé v Rusku.

Ve druhém utkání skupiny E šel Manchester City proti římskému AS do vedení už po čtyřech minutách, když Agüero proměnil pokutový kop. Ještě do konce prvního poločasu ale stihl vyrovnat Totti elegantním obloučkem. Kapitán hostů se stal v 38 letech a třech dnech stal nejstarším střelcem soutěže.

Skupinu H vede po dvou kolech Porto. Na stadionu ve Lvově, kde hraje kvůli válce ve svém městě domácí zápasy Šachtar Doněck, přitom portugalský celek neměl daleko k porážce. Ještě v 88. minutě prohrával 0:2, hrdinou závěru se ale stal Martínez, jenž z penalty snížil a ve čtvrté minutě nastavení srovnal.

2. kolo základních skupin Ligy mistrů:

Skupina E:

CSKA Moskva - Bayern Mnichov 0:1 (0:1)
Branka: 22. Müller z pen. Rozhodčí: Collum - Conquer, Chambers (všichni Skot.). Bez diváků.

Manchester City - AS Řím 1:1 (1:1)
Branky: 4. Agüero z pen. - 23. Totti. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). Diváci: 37.509.

Skupina F:

APOEL Nikósie - Ajax Amsterodam 1:1 (1:1)
Branky: 31. Manduca z pen. - 28. Andersen. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). Diváci: 17.190.

Paris St. Germain - FC Barcelona 3:2 (2:1)
Branky: 10. Luiz, 26. Verratti, 54. Matuidi - 12. Messi, 56. Neymar. Rozhodčí: Rizzoli - Faverani, Stefani (všichni It.). Diváci: 46.400.

Skupina G:

Schalke 04 - NK Maribor 1:1 (0:1)
Branky: 56. Huntelaar - 37. Bohar. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). Diváci: 47.997.

Sporting Lisabon - Chelsea FC 0:1 (0:1)
Branka: 34. Matič. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián Devís, Díaz Pérez de Palomar (všichni Šp.). Diváci: 40.734.

Skupina H:

Šachtar Doněck - FC Porto 2:2 (0:0)
Branky: 52. Alex Teixeira, 85. Luiz Adriano - 89. z pen. a 90.+4 Martínez. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). Diváci: 33.217.

BATE Borisov - Athletic Bilbao 2:1 (2:1)
Branky: 19. Poljakov, 41. Karnickij - 45. Aduriz. Rozhodčí: Lannoy - Annonier, Stien (všichni Fr.). Diváci: 11.886.