Dnes je středa 24. dubna 2024., Svátek má Jiří
Počasí dnes 3°C Slabý déšť

Řezáč vyhrál potřetí v kariéře Jizerskou 50

V neděli 8. ledna 2012 se uskutečnil 45. ročník závodu "Jizerská 50" v Bedřichově v Jizerských horách na Jablonecku. Na snímku Stanislav Řezáč, vítěz závodu na 50 kilometrů. PETR ZBRANEK / MEDIAFAX | zdroj: tisková zpráva

Český běžec na lyžích Stanislav Řezáč vyhrál potřetí v kariéře Jizerskou padesátku a nedělním triumfem navázal na své tituly z let 2000 a 2001. Druhý skončil Švéd Jimmie Johnsson před Norem Jörgenem Auklandem. Další Čech Petr Novák dojel jedenáctý se ztrátou minuty a tři čtvrtě, Martin Koukal při své premiéře neměl dobré lyže a dojel třiadvacátý.

"Je to pro mě nejcennější titul tady doma a jsem rád, že se mi to podařilo," řekl Řezáč v cíli. Radost měl proto, že Jizerskou padesátku sice vyhrál potřetí, ale poprvé v rámci série FIS Marathon Cupu, do které je závod zařazen. Na stadionu si Řezáč vychutnal ovace fanoušků. "Byl to opravdu krásný pocit," řekl. Přitom hned po startu naděje Řezáče málem zhasly. Před rozdvojením trati totiž spadl, musel vstát, srovnat si překřížené lyže a znovu se dostat do tempa. Prodíral se pak mezi rekreačními běžci, ale po dvou kilometrech se dotáhl na špici. V hustém sněžení se běžci v čele střídali, aby projížděli zapadanou stopu. Mezi elitou chyběl kvůli nemoci trojnásobný vítěz závodu Oskar Svärd ze Švédska. Jizerská padesátka (50 km klasicky): Muži: 1. Řezáč (ČR) 2:21:49,2, 2. Johnsson (Švéd.) -8,4, 3. J. Aukland (Nor.) -9,1, 4. Ahrlin (Švéd.) -18,2, 5. A. Aukland (Nor.) -20,6, 6. Livers (Švýc.) -31,3, 7. Sinnes -47,7, 8. Laugaland -1:11,6, 9. Näss (všichni Nor.) -1:40,8, 10. Fredriksson (Švéd.) -1:41,6, 11. Novák -1:42,1, ...23. Koukal (oba ČR) -4:57,3. Ženy: 1. Svendsenová (Nor.) 2:42:19,7, 2. Mannimaová (Est.) -4:19,2, 3. Hanssonová (Švéd.) -6:32,5, 4. Santerová -7:04,2, 5. Confortolaová (obě It.) -7:15,1, 6. Kveliová (Nor.) -7:28,3, ...8. Moravcová -9:27,4, 10. Jetmarová -18:08,0, 11. Bořutová -20:33,1, 13. Kocumová (všechny ČR) -27:44,6.

Kurzovní lístek: 24.4.2024 Exchange s.r.o.