Dnes je neděle 6. července 2025.
Počasí dnes 31°C Oblačno

Rychlobruslařka Erbanová o setinu sekundy druhá za Číňankou Chung Čang

20. 11. 2011 – 14:31 | Ostatní sporty | Michal Polák | Diskuze:

Rychlobruslařka Erbanová o setinu sekundy druhá za Číňankou Chung Čang
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila na Světovém poháru v Čeljabinsku druhé místo v divizi B na kilometrové trati. Rychlejší byla pouze Číňanka Chung Čang, s níž česká reprezentantka prohrála o setinu sekundy.

Erbanová zajela ve dvojici s německou legendou Claudií Pechsteinovou čas 1:17,00 a do hodnocení SP získala devatenáct bodů. Má tak jistotu, že stejně jako na poloviční trati, na níž v sobotu vyhrála divizi B, pojede za týden v Astaně v elitní skupině.

Závod vyhrála olympijská vítězka a mistryně světa Christine Nesbittová z Kanady (1:15,97). V součtu obou divizí dnes Erbanová zajela sedmý nejrychlejší čas, za což si by si v případě startu mezi elitou připsala 40 bodů. V průběžném pořadí SP je čtrnáctá.

Trio Zdeněk Haselberger, Pavel Kulma a Milan Sáblík obsadilo v závodu týmů poslední dvanácté místo mezi klasifikovanými družstvy. Češi zajeli čas 4:00,82 a na vítězné Nizozemsko ztratili téměř dvacet sekund.

Zdroje:

Předchozí článek

Raketometný útok v centru Damašku! Povstalci stupňují tlak na vládní režim

Následující článek

Kaddáfí měl sexuální otrokyni! Znásilňoval ji 5 let, dokud neutekla

Nejnovější články