Dnes je úterý 16. dubna 2024., Svátek má Irena
Počasí dnes 11°C Oblačno

Štybar vyhrál s náskokem pošesté mistrovství ČR v cyklokrosu

V neděli 31. ledna 2010 se v Táboře jel závod kategorie Elite cyklokrosového Mistrovství světa. Na snímku český reprezentant Zdeněk Štybar. ALEŠ SUCHÁNEK / MEDIAFAX | zdroj: tisková zpráva

Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar vyhrál s velkým náskokem v Uničově pošesté v kariéře mistrovství republiky. Druhý dojel se ztrátou minuty a 35 vteřin Radomír Šimůnek, třetí byl Karel Hník. Šampionát zároveň rozhodl o vítězi osmidílného Českého poháru Toi Toi Cupu, kterým se stal Vladimír Kyzivát, jenž projel cílem čtvrtý.

Štybar se držel v čele pelotonu od prvního z osmi kol závodu, který se jel na rozbahněné trati na 2700 metrů dlouhém okruhu s třicetimetrovým převýšením. V úvodu se ho sice chvíli držel Šimůnek, který zachytil Štybarův útok na konci prvního okruhu a společně si záhy vyjeli dvacetivteřinový náskok, ale útoku světového šampiona v úvodu čtvrtého kola neodolal. "Nebylo to v podstatě vůbec, jak bych si představoval. Ze začátku jsem se nemohl vůbec rozjet, tak jsem jel tak nějak s Radkem a nevěděl, kde ho urvat a jakou taktiku zvolit. Neměl jsem takovou sílu a svěžest v nohách," přiznal po dojezdu Štybar v rozhovoru pro Českou televizi. "Říkal jsem si, že jednou zkusím, jak je na tom Radek a najednou jsem byl sám, z čehož jsem byl překvapený, takže mi to přišlo jako jedno z nejjednodušších vítězství na mistrovství republiky," uvedl Štybar. Mistrovství republiky a závěrečný 8. závod ČP v cyklokrosu: Muži elite a do 23 let: 1. Štybar (Omega Pharma-Quick Step) 1:00:26, 2. Šimůnek (BKCP-Powerplus) -1:35, 3. Hník (Telenet Fidea) -1:37, 4. Kyzivát (Johnson Controls TJ Auto Škoda) -2:41, 5. Dlask (Madeta-Fitness/Specialized) -3:10, 6. J. Polnický (Sunweb-Revor) -3:22, 7. R. Polnický (Jirapo-Giant) -3:44, 8. Nesvadba (Madeta-Fitness/Specialized) -4:00, 9. Kášek (Cyklo Team Tábor) -4:19, 10. Zlámalík (KDL Trans-Landbouwkrediet) -4:34 Konečného pořadí Českého poháru Toi Toi Cupu: 1. Kyzivát 295, 2. Dlask 293, 3. Kášek 264, 4. Pfingsten (Něm.) 236, 5. Nesvadba 217, 6. Petruš (KC Hlinsko) 210.

Kurzovní lístek: 16.4.2024 Exchange s.r.o.