Dnes je čtvrtek 28. března 2024., Svátek má Soňa
Počasí dnes 14°C Skoro zataženo

Tenistka Kvitová prošla v Pekingu přes Kanepiovou již do 3. kola

zdroj: tisková zpráva

Tenistka Petra Kvitová postoupila na silně obsazeném turnaji v Pekingu již do 3. kola, když udolala ve třech setech Estonku Kaiu Kanepiovou 7:5, 6:7 a 6:2. V dalším utkání by se mohla utkat s Dánkou Caroline Wozniackou, která v případě svého postupu do čtvrtfinále získá post světové jedničky.

Kanepiové se nevydařila odveta za čtvrtfinále Wimbledonu. Přestože na rozdíl od Kvitové prokazovala v posledních týdnech výbornou formu, s dvacetiletou Češkou prohrála i třetí letošní duel. Obě tenistky na sebe na okruhu WTA narazily již popáté a pokaždé rozhodl až třetí set.

Kvitová mohla ukončit dnešní utkání už ve druhém setu, kdy měla v tie-breaku jeden mečbol. Soupeřka konec zápasu sice oddálila, od úvodu rozhodujícího setu ale jasně kralovala opět Kvitová.

Kurzovní lístek: 28.3.2024 Exchange s.r.o.