Dnes je neděle 11. května 2025., Svátek má Svatava
Počasí dnes 14°C Polojasno

Velká cena Bahrajnu F1 byla kvůli nepokojům zrušena

21. 2. 2011 – 19:20 | Sport | red | Diskuze:

Velká cena Bahrajnu F1 byla kvůli nepokojům zrušena
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Organizátoři dnes zrušili kvůli nepokojům v zemi Velkou cenu Bahrajnu, kterou mělo 13. března začít mistrovství světa formule jedna. Je to poprvé v historii, kdy se z politických důvodů nepojede závod nejprestižnější motoristické série. Sezonu tak odstartuje 27. března Grand Prix Austrálie.

Bahrajnský korunní princ Salmán bin Hamad bin Ísá Chalífa v tiskovém prohlášení uvedl, že se "země musí soustředit na naléhavé záležitosti národního zájmu a nechat pořádání závodu formule jedna na pozdější dobu". Podle neoficiálních informací by se měla Velká cena Bahrajnu jet v listopadu.

Na zrušení Grand Prix ukazoval už fakt, že týmy odvolaly testování v Bahrajnu plánované na 3. až 6. března. Šéf seriálu F1 Bernie Ecclestone chtěl ovšem s oficiálním oznámením počkat do úterý.

Protivládní demonstrace v Bahrajnu trvají týden a zatím si vyžádaly šest obětí na životech. Kvůli politickému neklidu už byly zrušeny víkendové závody asijské série GP2, jichž se měl zúčastnit také český jezdec Josef Král.

Zdroje:

Předchozí článek

Hasiči a policisté: Radku Johne, mezi nás klín nevrazíš

Následující článek

Šťastný: Skáčeme, jak pískají Kubek, Engel a Voleman