Dnes je úterý 1. července 2025., Svátek má Jaroslava
Počasí dnes 10°C Jasno

Záhrobská začala v Levi desátým místem v prvním kole slalomu

10. 11. 2012 – 12:22 | Ostatní sporty | Sebastian Kantor | Diskuze:

Záhrobská začala v Levi desátým místem v prvním kole slalomu
zdroj: Profimedia

Lyžařka Šárka Záhrobská zajela při prvním startu po letní operaci nezhoubného nádoru v úvodním kole slalomu Světového poháru ve finském Levi desátý čas. Na domácí vítězku první jízdy Tanju Poutiainenovou ztratila 1,12 sekundy.

Česká mistryně světa z roku 2007, která se rychle zotavila po červencové operaci nezhoubného nádoru na podvěsku mozkovém, vyrazila na trať s číslem 24 a usadila se na osmé pozici. Na konec elitní desítky Záhrobskou odsunuly za ní startující Rakušanky Nicole Hospová a Alexandra Daumová. 

"Tohle jsem si nepředstavovala, je to úžasné. Jelo se mi výborně. V tohle jsem nevěřila a je to krásný pocit," řekla Záhrobská po prvním kole Radiožurnálu. "Teď mám čas si odpočinout. Sil zbývá dost," uvedla.

58 setin od bronzu 

Od stupňů vítězů dělí bronzovou olympijskou medailistku z Vancouveru 58 setin sekundy. Za Poutiainenovou je s odstupem 30 setin Němka Maria Höflová-Rieschová, třetí místo zatím patří sedmnáctileté Američance Mikaele Shiffrinové. 

Úvodní slalom nevyšel obhájkyni prvenství z Levi a držitelce malého křišťálového glóbu Marlies Schildové. Vítězka šesti slalomů z minulé sezony po chybě v závěru trati první kolo nedokončila. 

Druhé kolo začne ve 13 hodin. Nezasáhne do něj druhá česká závodnice na startu Martina Dubovská, která obsadila v první jízdě 49. místo. Dvacetiletá lyžařka, která při předchozích dvou startech ve slalomu Světového poháru do cíle nedojela, zaostala za Poutiainenovou o 3,78 sekundy. Od postupující třicítky ji dělila necelá sekunda a půl.

Zdroje:

Předchozí článek

Politolog vzkazuje většině Čechů: Nic, vůbec nic nedonutí tuto vládu odejít

Následující článek

"Nejlepší" exministr: Mám trauma. Hnutí zakládám, abych přežil

Nejnovější články