Dnes je neděle 20. dubna 2025., Svátek má Marcela
Počasí dnes 18°C Polojasno

Změny před Islandem: Vrba dodatečně povolal čtyři ligové hráče

10. 11. 2014 – 19:58 | Fotbal | Petr Hašek | Diskuze:

Změny před Islandem: Vrba dodatečně povolal čtyři ligové hráče
Pavel Vrba na tréninku reprezentace | zdroj: Isifa.com

K vynuceným změnám musel sáhnout trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba před kvalifikačním zápasem o postup na mistrovství Evropy proti Islandu. Místo zraněných brankáře Davida Bičíka, obránce Davida Limberského a záložníka Lukáše Váchy povolal gólmana Aleše Hrušku, beka Filipa Nováka a středopolaře Martina Pospíšila. Jako 23. hráče navíc donominoval záložníka Milana Petrželu.

Citelné mohou být zejména ztráty Limberského s Váchou, kteří ve třech dosavadních odehraných duelech v kvalifikaci pokaždé nastoupili v základní sestavě. Oba dva přijdou o zápas s Islandem i zbytek podzimní sezony kvůli problémům s kolenem.

„Jsou to hráči, kteří v předcházejících zápasech měli formu a prokazují ji i v klubech na ligové či mezinárodní úrovni. Je to ztráta, ale pevně věřím, že další hráči v nominaci i ti nově příchozí udělají všechno, aby je nahradili. Věřím, že to zvládneme,“ citují Vrbu svazové stránky.

Jablonecký Novák se dočkal pozvánky do seniorského národního týmu poprvé v kariéře. Zajímavostí je, že z pozice obránce vévodí s šesti brankami týmové tabulce střelců. Mezi opory severočeského klubu patří i Pospíšil, který si za reprezentaci zahrál předloni proti Slovensku. Mladoboleslavský brankář Hruška už do národního týmu také nahlédl, byť je zatím bez startu.

Jablonečtí si nominaci zaslouží

Novák a Pospíšil v Jablonci podávají velmi zajímavé výkony, což se odráží i na výkonnosti a výsledcích Jablonce, který v tabulce dohání Plzeň a Spartu. Oba si nominaci zaslouží,“ má jasno Vrba. „Hruška podává stabilně dobré výkony v Boleslavi, Petržela zase před týdnem odehrál za Plzeň výborné utkání proti Spartě,“ doplnil reprezentační lodivod.

Proti Islandu nastoupí český tým v neděli 16. listopadu v Plzni, kde se bude hrát o první místo v kvalifikační skupině A. Seveřané vyhráli stejně jako Vrbův výběr všechy tři zápasy a vedení prozatím drží jen díky lepšímu skóre.

Předchozí článek

Atentátník zabil v Nigérii na 50 studentů, desítky dalších zranil

Následující článek

Na zemi žije 10 milionů duchů. Nikdo se o ně nestará