Allertová nestačila na Jankovičovou. Ve finále dostala 'kanára'

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 26. 9. 2015 12:50) - Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Bývalá světová jednička Jelena Jankovičová smetla ve finále turnaje v Kuang-čou Denisu Allertovou za hodinu a šest minut 6:2 a 6:0. Zatímco Allertová tak musí na svůj první titul na okruhu WTA čekat, pro její protihráčku to byl již čtrnáctý triumf.

Denisa Allertová

Denisa Allertová,zdroj: Profimedia.cz

"Byl to úžasný týden," řekla při slavnostním ceremoniálu na kurtu Allertová. "Jsem šťastná, že jsem tu dokázala porazit tolik skvělých hráček a zahrála si poprvé ve finále. Jelena ale byla až příliš dobrá," dodala.

Dvaadvacetiletá česká hráčka, které v žebříčku patří 74. místo, vyřadila ve čtvrtfinále světovou dvojku Simonu Halepovou z Rumunska a v semifinále si pak poradila i s třetí nasazenou Italkou Sarou Erraniovou. Jenže proti Jankovičové měla Allertová šanci jen v úvodu, kdy jí oplatila brejk a dostala se do vedení 2:1.

Pak už ale na dvorci jednoznačně vládla třicetiletá Srbka, které nyní v žebříčku patří 25. místo. Jankovičová si trpělivou hrou do soupeřčina bekhendu dokázala připravovat pozice pro vítězné údery, vyhrála 11 gamů za sebou a za hodinu a deset minut zakončila zápas desátým esem.

Po utkání složila Allertové, kterou finálová účast posune v žebříčku do šesté desítky, poklonu za vydařený týden. "I ve finále jsi hrála výborně, bylo to rozhodně vyrovnanější, než ukazuje výsledek. Máš před sebou ještě mnoho finále a mnoho titulů, takže pokračuj v tom, co děláš," řekla Jankovičová.

Tagy: WTA české tenistky