Americký sjezdař Miller vyrazí na olympiádu se synkem

- Lyžování autor: Danica Klein

O devítiměsíčního potomka svádí šestatřicetiletý lyžař Bode Miller boj u soudu s bývalou přítelkyní Sarou McKennaovou. V pondělí se dohodli na střídavé péči na příští čtyři měsíce, pak budou v jednání pokračovat. 

Bode Miller s manželkou a synem

Bode Miller s manželkou a synem,zdroj: nbcnews.com

Podle Millerových právníků je součástí dohody, že chlapec může se čtyřnásobným mistrem světa jet do Soči. Tam bude Miller obhajovat kompletní sadu medailí z Vancouveru. 

Dvojnásobný vítěz Světového poháru se začal soudit o syna ještě před jeho narozením. S osmadvacetiletou McKennaovou prožil Miller loni krátký vztah v Kalifornii, odkud se bývalá hasička a příslušnice námořní pěchoty loni na podzim přestěhovala do New Yorku, aby tam dokončila univerzitu. 

Miller požádal o opatrovnictví syna a soud v Kalifornii mu letos v létě vyhověl. Odvolací soud v New Yorku však v listopadu tento verdikt zrušil. Rodiče se neshodli ani na jménu chlapce. McKennaová ho pojmenovala Sam, zatímco Miller mu začal říkat Nate. 

Slavný lyžař, jenž má ještě pětiletou dceru Neesyn Dacey s jinou ženou, se loni v říjnu oženil s volejbalistkou Morgan Beckovou. 

Tagy: rozvod syn Olympiáda v Soči americký lyžař

Zdroje: ČTK