Americký tým pro hokejové MS doplnili další hráči

- MS hokej autor: Danica Klein

Dalších pět hokejistů rozšířilo nominaci Spojených států amerických na mistrovství světa, trenér Joe Sacco tak má v kádru 23 hráčů. Výběr doplnili útočníci Ryan Carter se Stephenem Giontou z New Jersey, David Moss z Phoenixu, Drew LeBlanc z Chicaga a brankář John Gibson z Kitcheneru z juniorské OHL. 

Ryan Carter

Ryan Carter,zdroj: Profimedia.cz

Carter, který v roce 2007 získal s Anaheimem Stanleyův pohár, a Moss se představili v dresu USA už na světovém šampionátu v roce 2010 v Německu. Devatenáctiletý Gibson pomohl letos USA k triumfu na mistrovství světa do 20 let a byl vyhlášen nejlepším brankářem i nejužitečnějším hráčem. 

LeBlanc se objevil v NHL v dresu Chicaga na konci základní části na jediný zápas po podpisu smlouvy a příchodu ze St. Cloud State University. Na světovém šampionátu bude startovat, přestože Blackhawks čekají boj o Stanleyův pohár. 

Američané budou hrát v základní skupině v Helsinkách s Rakouskem, Lotyšskem, Ruskem, Finskem, Francií, Německem a Slovenskem. 

Nominace hokejistů USA na mistrovství světa v Helsinkách a Stockholmu (3.-19. května): 

Brankáři: Ben Bishop (Tampa Bay/NHL), Cal Heeter (Adirondack/AHL), John Gibson (Kitchener/OHL), 

Obránci: Justin Faulk, Jamie McBain (oba Carolina/NHL), Matt Hunwick, Erik Johnson (oba Colorado/NHL), Chris Butler (Calgary/NHL), Matt Carle (Tampa Bay/NHL), Jeff Petry (Edmonton/NHL), Jacob Trouba (University of Michigan/CCHA), 

Útočníci: Bobby Butler, Craig Smith (oba Nashville/NHL), Paul Stastny, Aaron Palushaj (oba Colorado/NHL), Ryan Carter, Stephen Gionta (oba New Jersey/NHL), Nick Bjugstad (Florida/NHL), Nate Thompson (Tampa Bay/NHL), Danny Kristo (Hamilton/AHL), Tim Stapleton (Dinamo Minsk/KHL), Drew LeBlanc (Chicago/NHL), David Moss (Phoenix/NHL).

Tagy: nominace hokejová reprezentace

Zdroje: ČTK