Armstrong se sice přiznal, ale...

- Cyklistika autor: Danica Klein

VIDEO. Přiznal se, ale bez známek lítosti, komentuje zahraniční tisk vystoupení bývalého cyklisty Lance Armstronga v televizním pořadu Oprah Winfreyové. V něm potvrdil, že si k sedmi triumfům na Tour de France pomohl dopingem. "Armstrong se sice přiznal, ale ničeho nelitoval. Chladnokrevně, vypočítavě, cynicky," napsal italský list La Repubblica. 

Lance Armstrong

Lance Armstrong,zdroj: dailymail.co.uk

Washington Post konstatoval, že Armstrong to přiznal bez slz a větších emocí. New York Times míní, že vždy sebevědomý Texasan přece jen ztratil svůj ledový klid, když se několikrát zadrhl, vypadal nervózně a polykal naprázdno. 

Podle britského listu Guardian se jen párkrát objevila v Armstrongově krunýři drobná trhlina. "Jinak měl všechno pod kontrolou. Oprah hrála někdejší roli Jana Ullricha - byla tam, kde ji chtěl mít a dělala, co od ní očekával," napsal deník v připomínce bývalého Armstrongova velkého rivala, kterého na Tour pravidelně porážel. 


V podobném duchu komentoval rozhovor Daily Mail. "Zostuzený Armstrong pořád hraje svou hru a předvedl Oprah svou černou magii," uvedl britský list, který označil cyklistovo přiznání za arogantní. 

Podle italské Gazzetty dello Sport šlo o nejdůležitější interview v dějinách cyklistiky a celého sportu. "Rozhovor s Oprah Winfreyovou byl poslední a nejstrmější etapou pro přemožitele Pyrenejí," napsal Corriere dello Sport. 

"Exkluzivní rozhovor Lance Armstronga, to bylo přiznání jako z knihy," napsal španělský deník AS. "Armstrong paralyzoval půlku planety," komentovala rozruch kolem jeho přiznání Marca.

Tagy: cyklista přiznání legenda

Zdroje: ČTK