Bank po chybě super-G nedokončil, zlato patří Reicheltovi

- Lyžování autor: Petr Hašek

Ondřej Bank na deváté místo z olympijských her v Soči v superobřím slalomu na mistrovství světa v USA nenavázal. Český sjezdař závod na trati v Beaver Creeku po chybě vůbec nedokončil. Druhou zlatou medaili pro Rakousko získal Hannes Reichelt.

Ondřej Bank na trati superobřího slalomu v Beaver Creeku

Ondřej Bank na trati superobřího slalomu v Beaver Creeku,zdroj: Isifa.com

Bank nabíral ztrátu už od úvodních metrů a na mezičasech v horní části trati se průběžně pohyboval ve třetí desítce. Český reprezentant nakonec ani nedojel do cíle. Ustřelila mu spodní lyže, nevešel se do branky a nebyl kvalifikován.

Na závěrečném skoku chyboval také Reichelt, ale smyk ustál a i přes ztrátu rychlosti závod vyhrál. Triumfem v Beaver Creeku se stal ve věku 34 let a 215 dní nejstarším mistrem světa v alpském lyžování v historii, když překonal rekord Švýcara Didiera Cuche.

S odstupem 11 vteřin skončil druhý překvapivě Kanaďan Dustin Cook, který dokázal během své kariéry bodovat v této disciplíně jen pětkrát. Bronz patří Adrienu Theauxovi z Francie.

Naopak hodně nevydařený návrat k závodění má za sebou domácí hvězda Body Miller. Zkušený Američan, který se po operaci vyhřeznuté ploténky postavil poprvé po roce na start, sice ještě na posledním mezičase průběžně vedl, ale poté zachytil rukou o branku a následoval ošklivý pád. Diagnóza? Miller si přeřízl šlachu pod kolenem na zadní straně nohy a šampionát pro něj skončil.

Z českých sjezdařů zaznamenal nejlepší výsledek Kryštof Krýzl, který dojel pětatřicátý se ztrátou 3,19 sekundy na vítězného Reichelta. Martin Vráblík dojel na 42. pozici.

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Beaver Creeku (USA):

Muži - superobří slalom:
1. Reichelt (Rak.) 1:15,68, 2. Cook (Kan.) -0,11, 3. Theaux (Fr.) -0,24, 4. Mayer (Rak.) a Jansrud oba -0,27, 6. Svindal (oba Nor.) -0,37, 7. Defago (Švýc.) -0,39, 8. Streitberger (Rak.) -0,54, 9. Ligety (USA) -0,70, 10. Kosi (Slovin.) -0,71, ...35. Krýzl -3,19, 42. Vráblík -4,71, Bank (všichni ČR) nedokončil.

Tagy: Super-G český lyžař sjezdové lyžování

Zdroje: ČTK