Baroš se stal fotbalistou měsíce

VIDEO - Fotbal autor: Danica Klein

Ostravský útočník Milan Baroš se stal hned po návratu do české ligy a díky rekordnímu počtu téměř pěti tisíc hlasů fanoušků nejlepším hráčem měsíce března. V anketě Ligové fotbalové asociace (LFA) byl nejlepším trenérem zvolen Vítězslav Lavička ze Sparty. 

Milan Baroš

Milan Baroš,zdroj: Profimedia.cz

Baroš se vrátil v zimě do ligy po 11 letech a za výkony v úvodních zápasech jarní části dostal od fanoušků 4951 hlasů, což je nejvyšší zisk v krátké historii ankety. 

Jednatřicetiletý fotbalista, druhý nejlepší střelec české reprezentační historie, mimo jiné dosáhl v zápase proti Hradci Králové prvního hattricku v české lize. Druhý skončil Ladislav Krejčí ze Sparty a třetí olomoucký Martin Doležal. 

"Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří mi dali hlas. Ale my potřebujeme v Baníku spíš body než tyhle trofeje. Každopádně pro mě je to pocta a podpora do dalších měsíců, které ještě v Česku strávím," řekl v tiskové zprávě Baroš, který je aktuálně zraněný, ale měl by se na trávník brzy vrátit. 

Lavička ovládl kategorii trenér měsíce podruhé, poprvé uspěl loni v říjnu. Kouč druhého týmu tabulky obdržel od fanoušků přes 3000 hlasů a s náskokem více než tisícovky hlasů vyhrál před příbramským Františkem Strakou. Třetí skončil Roman Pivarník z Olomouce. 

"Hráči mi řekli, abych byl hlavně nejlepším trenérem za květen, protože to by znamenalo, že budeme hodně blízko splnění našeho snu," řekl Lavička, který 30. dubna oslaví padesátiny. 

Hráč měsíce března: 1. Baroš (Ostrava) 4951 hlasů, 2. Krejčí (Sparta) 3344, 3. Doležal (Olomouc) 2254. 

Trenér měsíce března: 1: Lavička (Sparta) 3050, 2. Straka (Příbram) 1792, 3. Pivarník (Olomouc) 1602.

Tagy: Baník Ostrava fotbalista měsíce

Zdroje: ČTK