Baroš vyfasoval důtku. Moje názory se nemění, řekl po jednání disciplinárky

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Za výroky na Twitteru dostal fotbalový útočník Milan Baroš důtku. Podle disciplinární komise se dopustil nesportovního chování, ale žádný zápasový trest či finanční postih mu udělen nebyl.

Baroš trest od disciplinárky přijal

Baroš trest od disciplinárky přijal,zdroj: Profimedia.cz

Třiatřicetiletý Baroš po utkání jeho Baníku Ostrava s Plzní (0:2), v němž sudí chybovali na obou stranách, ostře kritizoval údajně špatné poměry v českém fotbale a v komisi rozhodčích. Po zápase dal na svůj twitterový účet fotky nástupu na hřiště v doprovodu dětí s dovětkem: "Tohle je víc než korupce." Následoval další tweet: "Moc teď nepíšu! Ale prosím, vychovávejte své děti k tomu, aby byl sport sportem a ne tou žumpou, co tady ve fotbale teď máme!!!!" 

Vše pak uzavřel výzvou: "Pojďme cinkat klíčema za Dášu (předsedkyni komise rozhodčích Dagmar Damkovou) a za (místopředsedu Fotbalové asociace ČR Romana) Berbra, můžem to změnit, JÁ TOMU VĚŘÍM," napsal.

"Nešel jsem sem z toho důvodu, abych hodnotil vyjádření disciplinární komise, abych se omlouval. Já jsem přišel vysvětlit svoje výroky, za kterými si doteď stojím. Jsem rád, že mě členové disciplinárního řízení vyslechli a dá se říct i pochopili. Dostal jsem důtku, nebo nesportovní chování, já to přijímám, ale i kdyby byl trest jakýkoliv jiný, moje názory se absolutně nemění," řekl Baroš

Stanovisko disciplinární komise

"Nikdo neupírá jakémukoliv členovi asociace právo kritizovat práci asociace, členy asociace či orgány asociace. Právo na oprávněnou a odůvodněnou kritiku samozřejmě nemůže být žádným případem dotčeno. Ale v tomhle konkrétním případě shledala komise ve způsobu vyjadřování Milana Baroše, konkrétně ve výrocích, že tohle je korupce a žumpa, kterou ve fotbale máme, neukázněné chování mimo hru," řekl předseda komise Richard Baček. "Tyto výroky jsou podle názoru disciplinárky s ohledem na svoji paušalizující povahu za hranicí odůvodněné kritiky," dodal Baček. 

Tagy: Synot liga

Zdroje: ČTK