Basketbalistky zahájily evropský šampionát vysokou prohrou s Černou Horou

- Basketbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Úvod basketbalového mistrovství Evropy našim hráčkám vůbec nevyšel. Vysoká porážka v duelu s Černou Horou 52:71 znamená výrazné komplikace v boji o postup ze skupiny.

Trenér Lubor Blažek dává pokyny svým svěřenkyním

Trenér Lubor Blažek dává pokyny svým svěřenkyním,zdroj: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia

Svěřenkyně Lubora Blažka daly v rumunském Temešváru vzpomenout na nevydařený vstup do šampionátu před dvěma roky, kdy jasně prohrály s Běloruskem, později však vybojovaly šesté místo. 

V českém týmu už nastoupila Kateřina Elhotová, která však teprve v den zápasu dobrala antibiotika kvůli angíně. A na jejím výkonu byla nemoc stále patrná. 

Černohorky měly v úvodu lehce navrch, pak však přišla do hry rozehrávačka Kateřina Bartoňová, která dobře bránila mozek soupeřovy hry Jelenu Škerovičovou, a povedlo se otočit na 13:11. Jenže Černohorky potvrzovaly velkou sílu v útoku umocněnou americkou pivotkou Angelicou Robinsonovou, naopak Češky za sedm minut daly jediný bod z trestného hodu a rázem prohrávaly o 14 bodů. 

Trápící se českou ofenzivu oživil příchod Michaely Stejskalové, které se dařily nájezdy. Společně s Alenou Hanušovou se postaraly o snížení na poločasový rozdíl sedmi bodů. 

Češky se snažily manko dohnat, ale vůbec jim nešla střelba z dálky, z níž netrefovaly ani otevřené střely. Navíc se do problémů s fauly dostaly obě nejvyšší české hráčky Jana Veselá a Ilona Burgrová. 

V dresu Černé Hory se rozehrála k velmi dobrému výkonu klíčová hráčka Jelena Dubljevičová, soupeřky znovu odskočily na dvouciferný rozdíl a český tým už na to neměl odpověď. 

Dalšími soupeři našeho výběru budou Ukrajina, domácí Rumunsko a Francie.

Tagy: basketbal česká reprezentace mistrovství evropy Černá Hora

Zdroje: ČTK