Dnes je pondělí 27. června 2022., Svátek má Ladislav
Počasí dnes 33°C Místy bouřky

Bendův mejdan si po Husákovi, Hniličkovi a Kasalovi vyžádal i hlavu šéfa fotbalových Teplic

Bendův mejdan si po Husákovi, Hniličkovi a Kasalovi vyžádal i hlavu šéfa fotbalových Teplic
Teplická oslava narozenin Petra Bendy | zdroj: Profimedia

Ředitel a člen představenstva fotbalových Teplic Petr Hynek rezignuje na své funkce poté, co navštívil narozeninovou oslavu podnikatele a bývalého vlivného politika ČSSD Petra Bendy. Hynek svou účast na akci v teplickém hotelu, která znamenala porušení vládních nařízení proti šíření koronaviru, označil za chybu.

"K 31. lednu rezignuji na funkci člena představenstva i ředitele FK Teplice. Vnímám své pochybení a nechci svým činem poškodit mediální obraz klubu, proto jsem se takto rozhodl," uvedl na teplickém webu Petr Hynek, jenž klub vedl od září 2014.

Hynka k odstoupení vyzvali členové teplického fanklubu. Ti adresovali otevřený dopis předsedovi představenstva FK Teplice Pavlu Šedlbauerovi, který v úterý na klubovém webu odsoudil chování dalšího hosta Bendovy oslavy - šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky. Bývalý hokejový reprezentační brankář rezignoval na poslanecký mandát.

Kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu se policejní prezident Jan Švejdar rozhodl odvolat libereckého krajského policejního ředitele Vladislava Husáka. Ten bude od února působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Na funkci člena zastupitelstva města Teplice rezignoval po účasti na oslavě i Michal Kasal (Pro Zdraví a Sport Teplice).

Podle fanklubu Hynkovo jednání ostře vybočuje z dlouhodobé snahy teplického klubu o očistu českého fotbalu a boj proti korupci. "Bohužel tento kladný obraz byl nezodpovědným chováním pana Hynka silně pošpiněn. Věříme, že celou situaci důkladně zvážíte a vyvodíte z ní pro nás jediné možné východisko, kterým je okamžité odvolání pana Hynka z pozice ředitele klubu a člena představenstva," žádali fanoušci v dopise.

Hynek svou účast na nelegální oslavě už dříve pro Deník vysvětlil tím, že Bendu zná minimálně 25 let a považoval za slušné mu zajít popřát k padesátinám. Také zmínil, že byl v hotelu Prince de Ligne jako soukromá osoba, a ne jako představitel klubu. Již tehdy Hynek nicméně uznal chybu.

Představenstvo Teplic bude od 1. února fungovat ve složení Pavel Šedlbauer, Libor Sehnal. "Představenstvo bude k dispozici managementu klubu, aby mohlo vše bez problémů dále fungovat. Další postup pak oznámíme v příštím týdnu," vysvětlil Šedlbauer.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 27.6.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,710 24,810
USD 23,280 23,460
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma