Berbr by uvítal, kdyby jeho žena opustila komisi rozhodčích

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Místopředseda Fotbalové asociace ČR Roman Berbr v rozhovoru pro deník Právo připustil, že by si přál, aby jeho manželka Dagmar Damková v blízké době opustila funkci předsedkyně komise rozhodčích, protože jí problémy se sudími způsobují velký stres. 

Roman Berbr a Dagmar Damková

Roman Berbr a Dagmar Damková,zdroj: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

"Osobně bych si přál, aby v komisi rozhodčích skončila. A myslím, že k tomu v dohledné době dojde. Z chyb Kovaříků se Dáša nesmírně stresuje. Chodily jí výhrůžné maily, útočily na ni kluby. Proč to má zažívat?" prohlásil Berbr. "Kdyby pracovala pouze pro mezinárodní scénu, pro mě by to byl dar, pro ni vysvobození," dodal.

Rovněž naznačil, že se k tomuto kroku opravdu schyluje. "Myslím to zcela vážně. Netvrdím, že dohledná doba je 14 dnů, ale počkejme, co se stane po volbách ve FIFA, jak to ovlivní UEFA, pak se to vyřeší samo," řekl Berbr. Volby prezidenta FIFA jsou na programu 26. února.

Berbr přitom nyní čelí mediálnímu tlaku ze strany bývalých rozhodčích, kteří ho obviňují z toho, že přes Damkovou ovlivňuje fungování komise rozhodčích včetně jejich nasazování na zápasy.

"A jak by to probíhalo? Že Dáša přijde do komise a řekne: manžel chce, aby se stalo to a to? Dáša je svébytná osobnost, která pracuje sama. Říkat dnes do bulvárních deníků, že to pravda není, je pod moji úroveň. Jestliže chce někdo číst bulvár, nejsem proti. Když tomu věří, je to jejich věc. Ale pravda je skutečně někde jinde," tvrdil Berbr.

Kauzu rozpoutal rozhovor bývalého sudího Kovaříka pro deník Sport. "Dostal nabídku, nebudu říkat jak konkrétní," uvedl Berbr. "Nebudu reagovat na pocity Libora Kovaříka. On ty pocity bude muset dokázat u soudu," připomněl Berbr, že na Kovaříka podal žalobu.

Tagy: Synot liga fotbalový rozhodčí FAČR

Zdroje: ČTK