Berdych hladce prošel do 3. kola Wimbledonu, Benneteau neuhrál ani set

- Sport autor: Jakub Procházka

Loňský finalista Tomáš Berdych postoupil do třetího kola tenisového Wimbledonu po další hladké výhře bez ztráty setu. Šestý nasazený Čech ve čtvrtek na londýnské trávě ve druhém kole porazil 6:1, 6:4 a 6:2 Francouze Juliena Benneteaua.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Pětadvacetiletý Berdych předvedl v zápase, jenž začal s více než dvouhodinovým zpožděním kvůli dešti, podobně dominantní výkon jako v prvním kole proti Italovi Filippovi Volandrimu. Pouze jednou v prvním setu ztratil podání, jinak byl na servisu suverénní. 

O čtyři roky staršímu soupeři z Francie tak Berdych oplatil porážku z roku 2004, kterou s ním utrpěl při svém prvním startu v All England Clubu. 

Do druhého kola postoupila stejně jako při své loňské wimbledonské premiéře čtyřiadvacetiletá Andrea Hlaváčková. Deblová šampionka z Roland Garros deklasovala 6:1 a 6:2 Anastasii Rodionovovou reprezentující Austrálii.

Venus Williamsová vyřadila čtyřicetiletou Dateovou až po bitvě

Pětinásobná šampionka Venus Williamsová postoupila ve Wimbledonu do třetího kola po velkém boji se čtyřicetiletou Japonkou Kimiko Dateovou-Krummovou. Třiadvacátá nasazená Američanka vyhrála tenisovou bitvu pod zataženou střechou Centrálního kurtu 6:7, 6:3 a 8:6. 

Po Martině Navrátilové druhá nejstarší hráčka v druhém kole Wimbledonu v takzvané open éře Dateová-Krummová mohla první set získat mnohem jasněji, ale nevyužila vedení 5:1. Třicetiletá Williamsová dotáhla sadu do tie-breaku, v němž přece jen Japonka proměnila pátý setbol a vyhrála 8:6. 

Američanka, jež letos téměř pět měsíců nehrála kvůli zranění, pak vývoj utkání obrátila. Druhý set získala 6:3 a tuhý boj ukončila při podání soupeřky ve 14. hře rozhodující sady, kdy Dateová-Krummová poslala bekhend mimo kurt. 

Williamsová: Musím uznat, že hrála výborně

"Bylo to těžké. Ona hrála výborně, to musím uznat. Každým míčem trefovala lajny a já se vůbec nemohla dostat do hry," řekla Williamsová. "Mám ale pocit, že hraju lépe než v Eastbourne. Mnohem lépe se pohybuji," dodala Američanka. 

Zápas Williamsové s Dateovou byl v úvodních hracích hodinách třetího dne Wimbledonu jedinou akcí v All England Clubu, neboť na ostatních kurtech musely být nataženy plachty proti dešti. Hrát se tak mohlo pouze na největším dvorci, který má od roku 2009 zatahovací střechu. 

Utkání sledovala například manželka prince Charlese Camilla, vévodkyně z Cornwallu, stejně jako herci Kim Cattrallová, Jennifer Saundersová a Bruce Forsyth. V úterý byla v hledišti mezi jinými zpěvačka Diana Rossová.

Tagy: postup Wimbledon Berdych

Zdroje: ČTK