Dnes je neděle 20. dubna 2025., Svátek má Marcela
Počasí dnes 18°C Polojasno

Berdych neměl s Mahutem problémy, Veselý i Rosol dohráli

2. 7. 2015 – 21:42 | Tenis | Redakce Sport.Tiscali.cz | Diskuze:

Berdych neměl s Mahutem problémy, Veselý i Rosol dohráli
Tomáš nedal Mahutovi šanci | zdroj: Profimedia

V pohodě postoupil ve Wimbledonu do třetího kola Tomáš Berdych. Za necelé dvě hodiny si poradil s Francouzem Nicolasem Mahutem 6:1, 6:4, 6:4. Jiří Veselý vypadl po prohře s domácím Wardem 2:6, 6:7, 6:3 a 3:6 a Lukáš Rosol padl v pětisetové bitvě proti Andújarovi 4:6, 6:1, 6:4, 6:7 a 4:6. Španěl bude příštím Berdychovým soupeřem. 

Berdych porazil Mahuta i v šestém vzájemném souboji. "Bylo tam spousta věcí, který fungovaly dobře. Popral jsem se s tím, jak jsem si předsevzal, jak jsem si postavil plán," řekl finalista turnaje z roku 2010. "Dobrý byl return a držel jsem ho (soupeře) co nejdéle vzadu. Neměl prostor přejít ze hry k síti, taky jsem dobře servíroval a bylo to dobré utkání," zhodnotil šestý nasazený hráč. 

Veselému se v duelu s domácím Wardem, který dostal do soutěže divokou kartu, od začátku nedařilo. Dlouho se nemohl prosadit při podání 110. hráče světa, který dal 15 es, a když se mu to konečně od třetí sady začalo dařit, tak příležitosti nevyužíval. Proměnil jen jeden z deseti brejkbolů. 

Ve třetím setu si Veselý nechal na kurtu opakovaně promasírovat rameno levé ruky, v které drží raketu. Zápas ztratil po dvou hodinách a 37 minutách a letos dohrál o kolo dříve než loni.

Rosol v utkání s Andújarem sice vedl 2:1 na sety, ale v tie breaku čtvrté sady jej zradil servis. To byl rozhodující moment zápasu. V páté sadě Španěl sebral dvakrát Rosolovi podání a dovedl duel do vítězného konce.

O senzaci se postaral Němec Dustin Brown, který porazil Rafaela Nadala ve čtyřech setech 5:7, 6:3, 4:6 a 4:6.

Zdroje:
ČTK, Vlastní

Předchozí článek

Tip na výlet: Střípky zlonické aneb nejen Kuks má svého Onufria

Následující článek

Francie legalizovala děti narozené v zahraničí náhradním matkám