Berdych přejel Gasqueta a v Dauhá si zahraje semifinále

- Tenis autor: Petr Hašek

Třetí soupeř, třetí hladké vítězství. Tomáš Berdych pokračuje na turnaji v katarském Dauhá ve vydařeném vstupu do sezony. Ve čtvrtfinále sedmý tenista světa porazil Francouze Richarda Gasqueta 6:2, 6:1 a hned na prvním turnaji v novém roce na okruhu ATP si zahraje o postup do finále.

Tomáš Berdych vyřadil Richarda Gasqueta za necelou hodinu

Tomáš Berdych vyřadil Richarda Gasqueta za necelou hodinu,zdroj: Isifa.com

Už od první výměny nebylo pochyb o tom, kdo bude diktovat tempo výměn. Berdych se v prvním setu dostal rychle do vedení 3:0, poté odvrátil jediný setbol Gasqueta a sadu ukončil v osmé hře při podání soupeře.

Druhý set měl ve větrném večeru podobný průběh. Rozdílný byl jen v tom, že český hráč sebral Gasquetovi celkově čtvrtý servis už v šestém gamu. Duel ukončil prvním proměněným mečbolem po necelé hodině.

„Máte za sebou jeden z nejlepších startů sezony?“ zeptal se vítěze moderátor na kurtu. „Ano, pravděpodobně ano,“ odvětil Berdych. „Vždy se snažím o něco zlepšit a přenést tvrdou práci z tréninku na kurt a zatím to funguje,“ dodal 29letý tenista, který ve třech zápasech v Dauhá ztratil dohromady jen 11 her.

„Podmínky zápas dost ztěžovaly, ale já to zvládl výborně. Moje taktika a herní plán fungovaly," pochvaloval si Berdych, jehož semifinálovým soupeřem bude Ital Andreas Seppi.

Karlovič se postaral o překvapení

Ve čtvrtfinále naopak nečekaně skončila cesta turnajem pro Srba Novaka Djokoviče. Světová jednička podlehla v srbsko-chorvatském souboji za dvě hodiny a 18 minut výborně podávajícímu Ivu Karlovičovi ve třech setech 7:6, 6:7, 4:6.

Tenisový turnaj mužů v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 1,221.320 dolarů): 

Dvouhra - čtvrtfinále: 
Berdych (3-ČR) - Gasquet (6-Fr.) 6:2, 6:1, Karlovič (7-Chorv.) - Djokovič (1-Srb.) 6:7 (2:7), 7:6 (8:6), 6:4, Ferrer (4-Šp.) - Brown (Něm.) 6:2, 6:2, Seppi (It.) - Dodig (Chorv.) 7:5, 6:4. 

Semifinálové dvojice: Karlovič - Ferrer, Berdych - Seppi.

Tagy: ATP tomas berdych český tenista tenisové turnaje

Zdroje: ČTK