Berdych se stal hvězdou sociální sítě

- Tenis autor: Danica Klein

Slavný Švýcar Roger Federer ani obletovaná ruská hvězda Maria Šarapovová nestačí, tenista Tomáš Berdych oba válcuje na sociální síti. Od minulého týdne je na Twitteru a příspěvků a reakcí má za týden 200. 

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych,zdroj: Getty Images

Berdych dosud psal své postřehy na Facebook, kam také umisťoval fotografie a reagoval na vzkazy fanoušků, ale před týdnem se přihlásil na Twitter a jen za první den měl 76 zpráv. "Je to sranda, senzační," řekl Berdych ve středu v londýnském Queen's Clubu. "Na Facebook mi trvalo dlouho něco dát, tak jsem zkusil Twitter a jde to skvěle," usmál se. 

Na Facebooku má Berdych od října 2010 okolo 35 tisíc fanoušků. Na Twitteru jich už ve středu překonal deset tisíc, z čehož byl šestý hráč světa překvapený. 

Faktem je, že je Berdych na sítích hodně aktivní. Dává na Twitter fotky své i okolí, odkazy na písničky, komentuje události a často reaguje na dotazy fanoušků. "Mám modrý palec, jak moc píšu," napsal a vyfotil se s prstem zabarveným od inkoustu. 

Ve srovnání s dvoustovkou tweetů sedmadvacetiletého hráče za sedm dnů další elitní tenisté zaostávají. Sedmnáctinásobný grandslamový vítěz Federer za tři týdny napsal 21 tweetů, Šarapovová od ledna 234.

"Je to moje určitá nezkušenost s Twitterem. Nastavil jsme laťku vysoko a vím, že nebude jednoduché ji udržet. Ale nikdy nevíte, co bude," řekl Berdych.

Tagy: Twitter Facebook český tenista

Zdroje: ČTK