Berdych si v Číně zahraje osmifinále, Plíšková čtvrtfinále

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Tomáš Berdych vydřel na turnaji v Šanghaji padesáté letošní vítězství a postoupil do osmifinále. Český tenista porazil Američana Jacka Socka ve třech setech 7:6, 4:6 a 6:4, zajímavé ale je, že zatímco poražený Sock získal celkem 106 míčků, postupující Berdych pouze 103.  V čínském Tchien-ťin postoupila do čtvrtfinále Karolína Plíšková a stále živí naději na účast v Turnaji mistryň.

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych,zdroj: Profimedia.cz

Pátý hráč světového žebříčku, jenž po zisku titulu v Šen-čenu vypadl minulý týden v Pekingu hned v 1. kole, si jubilejní vítězství vydřel. V úvodních dvou setech musel vždy dotahovat vedení soupeře, kterému v pořadí ATP patří 33. místo.

Teprve ve třetím dokázal využít brejkbol jako první a náskok už si nenechal vzít. Při svém podání ale proti riskujícímu Američanovi proměnil až třetí mečbol.

O postup mezi osmičku nejlepších se může Berdych na turnaji série Masters utkat s Gillesem Simonem. Francouz, s nímž vloni v Šanghaji ve čtvrtfinále vypadl, hraje s Leonardem Mayerem z Argentiny.

Plíšková má stále šanci kvalifikovat se na Turnaj mistryň

Třetí nasazená česká hráčka dnes porazila Magdu Linetteovou z Polska 6:2, 6:1 za necelou hodinu. Pomohla si sedmi esy, nečelila ani jednomu brejkbolu a sama vzala Polce podání pětkrát. Její další soupeřkou bude Maďarka Timea Babosová, kterou v obou vzájemných zápasech porazila.

Třiadvacetiletá Plíšková je v pořadí sezony aktuálně dvanáctá a triumf v Číně by ji podle WTA Tour posunul 28 bodů za osmou Flavii Pennnettaovou z Itálie. Příští týden se hrají poslední dvě akce před Turnajem mistryň a to v Moskvě a v Lucemburku. V případě účasti v Moskvě by Plíšková měla šanci ještě o Singapur bojovat.

Tagy: český tenista česká tenistka tenisové turnaje

Zdroje: ČTK