Berdych titul v Rotterdamu neobhájil. Podlehl Wawrinkovi

- Tenis autor: Petr Hašek

Tenista Tomáš Berdych na svůj jedenáctý turnajový titul v kariéře nedosáhl. V Rotterdamu prohrál ve finále se Švýcarem Stanem Wawrinkou ve třech setech 6:4, 3:6, 4:6 a loňský triumf tak nezopakoval.

Tomáš Berdych dvouhodinovou bitvu se Švýcarem Stanem Wawrinkou prohrál

Tomáš Berdych dvouhodinovou bitvu se Švýcarem Stanem Wawrinkou prohrál,zdroj: Isifa.com

V úvodním setu Berdych navázal  na předešlé skvělé výkony. Agresivní hrou se dostal do tří brejkbolů a ten poslední v sedmém gamu využil. Sadu následně doservíroval do vítězného konce. Diváci viděly dlouhé výměny, které které Wawrinkovi postupně pomáhaly k jistější hře.

Druhý set rozhodla osmá hra, při které český tenista poprvé v utkání ztratil servis a Wawrinka v následujícím gamu vyrovnal na 1:1. V rozhodující sadě přišel Berdych o podání hned dvakrát a osmý hráč světového žebříčku servíroval na vedení 5:1.

Berdych mu sice podání prorazil a snížil na 3:4, ovšem průběh už zvrátit nedokázal. Za stavu 3:5 první Wawrinkův mečbol ještě odvrátil, ale ten druhý už švýcarský tenista proměnil. Rodák z Valašského Meziříčí tak s Wawrinkou prohrál pošesté za sebou.

„Jsem zklamaný, jak zápas skončil, ale vítěz může být jenom jeden. Byl to dobrý duel. Měl jsem šance na začátku druhého setu, které jsem nevyužil, a to mě stálo stálo zápas. Rozhodly drobnosti,“ řekl po utkání Berdych, který i přes neúspěšnou obhajobu prožívá pod vedením nového kouče Daniela Vallverdua prozatím úspěšnou sezonu.

Finále hrál i v Dauhá a na prvním grandslamu sezony Australian Open prošel do semifinále.

Tenisový turnaj mužů v Rotterdamu (tvrdý povrch, dotace 1,600.855 eur): 
Dvouhra - finále: 
Wawrinka (4-Švýc.) - Berdych (3-ČR) 4:6, 6:3, 6:4. 

Tagy: tomas berdych český tenista tenisové turnaje

Zdroje: ČTK