Berdych v Londýně dohrál. S Čiličem prohrál ve dvou setech

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 14. 6. 2013 18:58) - Tenis autor: Danica Klein

Tenista Tomáš Berdych skončil na turnaji v londýnském Queen's Clubu ve čtvrtfinále. V dnešním souboji o postup do semifinále prohrál s obhájcem titulu Marinem Čiličem z Chorvatska po setech 5:7 a 6:7.

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych,zdroj: Getty Images

Šestý hráč světa Berdych sice porazil aktuální dvanáctku Čiliče ve čtyřech z pěti dosavadních vzájemných zápasů, ale na trávě se oba utkali poprvé. Český tenista měl v utkání tři brejkboly, z toho dva ve druhé sadě, ale ani jeden nevyužil.

V prvním setu ztratil Berdych podání ve dvanácté hře, druhou sadu prohrál ve zkrácené hře. V té jednou i uklouzl a v legraci "ochutnal" trávu, ale celkově více chyboval než jistější soupeř. Tie-break svěřenec kouče Tomáše Krupy prohrál 4:7.

"K vítězství nad hráčem z desítky musíte vždycky hrát skvěle a já dnes výborně podával. Podal jsem velice solidní výkon ve všech směrech. Tomáš výborně returnoval, nedal mi míč zadarmo, takže jsem musel být soustředěný," řekl Čilič.

I přesto, že z turnaje vypadl, vrátí se Berdych na centrkurt v Queen's Clubu v neděli. Bude hrát charitativní exhibici, ve které nastoupí ve čtyřhře po boku s Ivanem Lendlem. Proti nim budou stát domácí Andy Murray a Tim Henman.

Švýcarský tenista Roger Federer deklasoval ve čtvrtfinále travnatého turnaje v Halle domácího Mischu Zvereva za pouhých 39 minut dvakrát 6:0. Dvěma "kanáry" vyhrál bývalý první hráč světa zápas podruhé v kariéře, ani game proti Federerovi neuhrál v roce 2005 Gaston Gaudio na Turnaji mistrů v Šanghaji.

Federer, jenž v Halle triumfoval už pětkrát, usiluje o první letošní titul. V semifinále se může utkat s Tommym Haasem, jemuž vloni překvapivě podlehl ve finále. Německého veterána ovšem ještě čeká čtvrtfinálový zápas s Francouzem Gaëlem Monfilsem.

Tagy: Londýn čtvrtfinále český tenista Queen's Club