Berdychovi a spol. se první turnaj nové soutěže nevydařil

- Tenis autor: Petr Hašek

Týmu Singapore Slammers s Tomášem Berdychem se vstup do exhibiční soutěže International Premier Tennis League (IPTL) nepovedl. Český tenista nedokázal společně se svými spoluhráči získat v úvodním turnaji ve filipínské Manile ani jedno vítězství a Slammers tak patří poslední čtvrté místo.

Tomáš Berdych při utkání na exhibičním turnaji ve filipínské Manile

Tomáš Berdych při utkání na exhibičním turnaji ve filipínské Manile,zdroj: Isifa.com

Berdych a spol. na turnaji v předchozích zápasech podlehli 16:26 vedoucímu Micromax Indian Aces a s Royals ze Spojených arabských emirátů prohráli 22:28. Na závěr turnaje nestačili Slammers v neděli ani na domácími Mavericks, kterým podlehli 19:27 na gamy.

Sedmý hráč světového žebříčku nastoupil jen do čtyřhry. Jeho partnerem byl nejprve  Lleyton Hewitt, kterého v půlce vystřídal Nick Kyrgios. Česko-australský pár nakonec prohrál 5:6 s Treatem Hueyem a Jo-Wilfriedem Tsongou. Ve zkrácené hře zkusili zástupci Slammers za stavu 3:5 tzv. power point, při kterém se hraje o dva body, ale Berdych poslal míček do sítě.

Za singapurský výběr poprvé o body bojovala také Američanka Serena Williamsová. Světová jednička a vítězka Turnaje mistryň si sice podle předpokladů poradila s hráčkou Mavericks Kirsten Flipkensovou, ale s Hewittem ve smíšené čtyřhře prohrála.

Z filipínské metropole se tenisté přesunou do Singapuru, kde v úterý začne druhý turnaj.

Tagy: manila tomas berdych exhibice tenisové turnaje

Zdroje: ČTK