Bezva běžky: Bauer rozjel vlastní školu

- Ostatní sporty autor: Danica Klein

Nejlepší český běžec na lyžích Lukáš Bauer nabízí začátečníkům, rekreačním i ostříleným borcům možnost, jak vylepšit techniku. Bývalý vítěz Světového poháru od září rozjel vlastní běžeckou školu pod názvem Bezva běžky CZ. 

Lukáš Bauer

Lukáš Bauer,zdroj: Getty Images

"Ten projekt mi ležel v hlavě už tak čtyři pět let. Dost lidí se mě často ptalo, co namazat, jak si vybrat správně vybavení. A já na ty rady neměl čas," vysvětlil trojnásobný olympijský medailista, co ho vedlo k otevření školy běžeckého lyžování. 

Z bývalých úspěšných českých běžců není první. Už osm let má běžeckou školu třeba Radim Nyč, člen bronzové olympijské štafety z Calgary 1988. 

Bauer by podle svého zvyku rád přinesl něco nového. "Věřím, že spousta věcí se dá uchopit jinak. Na rozdíl od jiných škol se nesoustředíme jen na jedno místo v republice," řekl Bauer. Kurzy by se měly konat například v Bedřichově, na Mísečkách s Beneckem, v Praze, na Zadově i na "jeho" Božím Daru. 

O výuku se má starat deset instruktorů, z nichž většina prošla studiem na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze, a projekt začal výukou na kolečkových lyžích. "Aby se se stejně naladěnými blázny mohli připravovat během celého roku," usmál se Bauer. Zároveň by chtěl vytvořit i závodní hobby tým. "Aby třeba na Jizerské padesátce byl i tým Lukáše Bauera, aby vzájemně soutěžili a mohli dosáhnout svých sportovních snů," řekl. 

Na první kurzy bez větší publicity už začali chodit zájemci. Stalo se i, že nikdo nepřišel, ale jinak je Bauer se zájmem spokojen. "Já jsem z toho zájmu překvapený. Teď se chceme dostat do povědomí a zimou by to mělo startovat," přál si běžec. Sám se letos výuky asi příliš nezúčastní, protože jeho prioritou budou olympijské hry v Soči. 

Tagy: běžec na lyžích běžecká škola

Zdroje: ČTK