Birnerová je v Taškentu poprvé v kariéře ve finále

- Tenis autor: Danica Klein

Tenistka Eva Birnerová si poprvé v kariéře zahraje ve finále turnaje WTA. Sedmadvacetiletá Češka do něj postoupila v Taškentu z dnešního semifinále, v němž jí vzdala Ruska Alla Kudrjavcevová za stavu 3:6 a 5:3. Důvodem odstoupení obhájkyně titulu bylo zranění zadního stehenního svalu.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Aktuálně 115. hráčka světa Birnerová, před čtyřmi lety 59. v pořadí dvouhry, se ve finále střetne s další Ruskou Ksenií Pěrvakovou, turnajovou jedničkou.

Rozhodnuto!

Birnerová vstoupila do utkání výborně a vedla 3:0, ale pak Kudrjavcevová zpřesnila hru, hrála agresivněji a nutila Češku chybovat. Proto Birnerová ztratila šest her v řadě a první set. V druhém se hra vyrovnala a obě hráčky si vyměnily brejk.

Rozhodující moment přišel v druhém setu za stavu 3:3 a 15:30 při podání Birnerové. Rodačka z Duchcova zahrála kraťas, při kterém si nejspíš Ruska natáhla sval.

Kudrjavcevová byla deset minut ošetřována a do hry se vrátila s obvázanou nohou. Zkusila ještě hrát, ale běhat nemohla, a proto za stavu 5:3 pro Birnerovou s pláčem odstoupila.

Tagy: tenis WTA

Zdroje: ČTK