Bouček se těší, jak bude na Euru zase dostávat do varu fanoušky

- Fotbal autor: Danica Klein

V únoru se moderátor Libor Bouček dozvěděl, že podruhé za sebou pojede jako "spíkr" na fotbalové mistrovství Evropy, kde bude přímo na stadionu dostávat do varu české fanoušky. Už se nemůže dočkat, až se dnes večer ve Vratislavi poprvé před čtyřicetitisícový dav postaví. Věří, že českému týmu přinese v zahajovacím zápase s Ruskem štěstí.

V salonku hotelu Barceló Old Town Praha probìhla 5. øíjna 2011 tisková konference k letošnímu roèníku ankety Èeský slavík Mattoni 2011. Na snímku Libor Bouèek. MACCIANI / MEDIAFAX

V salonku hotelu Barceló Old Town Praha probìhla 5. øíjna 2011 tisková konference k letošnímu roèníku ankety Èeský slavík Mattoni 2011. Na snímku Libor Bouèek. MACCIANI / MEDIAFAX,zdroj: Mediafax

I když už Bouček na stadionech v Ženevě a Basileji okusil atmosféru Eura, i teď je plný očekávání. "Stát před takovým kotlem je strašně silný zážitek a tréma ve mně musí být, protože jinak výkon není dobrý. Strašně se na to těším," řekl Bouček. 

Na turnaj ho pozvala fotbalová asociace. Každá ze 16 zúčastněných zemí má svého moderátora, který se před zápasy "svého" týmu bude starat o atmosféru na stadionu. Bouček se postupně potká s ruským, řeckým a polským kolegou. Vratislavský Městský stadion mu učaroval. "Vypadá skvěle, atmosféra bude fantastická. Už aby to vypuklo," těšil se Bouček, který od úterý na stadionu "zkouší". 

Velký fanoušek

Program pro fanoušky začíná na stadionech už tři hodiny před výkopem, Bouček k hrací ploše přijde pokaždé 90 minut před zápasem. "Jedeme podle jasně daného scénáře, který určuje UEFA. Skoro každé slovo a věta jsou určené. Ale je tam i místo pro improvizaci, v níž jsme my Češi silní," naznačil s úsměvem dvaatřicetiletý moderátor, že možná občas z vymezených kolejí odbočí. 

Bouček je velký fotbalový fanoušek, proto je rád, že může šampionát sledovat tak zblízka. Doufá v úspěch českého týmu. "Budu samozřejmě fandit, nemusím být nijak nestranný," uvedl. "Jsem optimistou, reprezentanti ve svých týmech hráli dobře. Vnímám ale, že se týmu tolik nevěří. Možná až moc brzo se vzdáváme hrdinů, které jsme dřív blahořečili. Můžeme jít třeba až do semifinále. Ze skupiny, myslím, s námi půjde dál i Polsko," odhadoval Bouček. Jeho sympatie patří i německému týmu. "Němce zbožňuju, trenér Löw ten tým postavil skvostně," řekl Bouček. 

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK