Brit Murray vydřel v Paříži postup do čtvrtfinále v pěti setech

- Sport autor: Jakub Procházka

Britský tenista Andy Murray odvrátil na French Open hrozbu vyřazení a postoupil do čtvrtfinále. Čtvrtý nasazený hráč už se Srbem Viktorem Troickým prohrával v páté sadě 3:5 a 0:30, ale soupeř už další bod nepřidal a favorit vyhrál 4:6, 4:6, 6:3, 6:2 a 7:5.

Velký obrat předvedla i obhájkyně titulu Italka Francesca Schiavoneová, která prohrávala s Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou 1:6 a 1:4, přesto nakonec postoupila do semifinále. 

Osmifinále mezi Murraym a Troickým se hrálo v Paříži dva dny a skoro čtyři hodiny. Zápas začal v pondělí, ale musel být za stavu 2:2 kvůli tmě přerušen. 

V rozhodující sadě získal první brejk Troicki. Šestá hra přitom začala nepříjemností, protože Srbovi při smeči skoro vběhl pod nohy sběrač, který si myslel, že výměna skončila. Trocki pak vedl 5:3 a při svém podání 30:0, ale k mečbolu se už nedostal. Murray se nastartoval vítězným forhendem a ziskem celkem pěti her v řadě duel otočil. 

Pro Murrayho vyrovnané maximum

Dvojnásobný finalista Australian Open Murray si na Roland Garros postupem do čtvrtfinále vyrovnal maximum, do čtvrtfinále se dostal i v roce 2009. Jeho soupeřem o postup do semifinále bude Juan Ignacio Chela z Argentiny. 

Devatenáctiletá Pavljučenkovová byla velmi blízko premiérové účasti v semifinále grandslamu, ale dobře rozehraný zápas se Schiavoneovou nedokázala dotáhnout do úspěšného konce. Pátá nasazená Italka uhrála jen dva z úvodních dvanácti setů, pak se však vzpamatovala a duel otočila. 

Světová patnáctka Pavljučenkovová přitom prožívala na French Open životní turnaj, když vyřadila i světovou trojku a krajanku Věru Zvonarevovou. Na bojovnost Schiavoneové však už nestačila. Italka si tak podruhé v kariéře zahraje semifinále grandslamu.

Tagy: tenis Murray čtvrtfinále

Zdroje: ČTK