Britský sjezdař si zlomil kotník, přesto získal stříbro

- Sport autor: Ondřej Neufus

Sjezdař Bryceland jel posledních 200 metrů se zlomeným kotníkem. Přesto si Brit vybojoval stříbro a na krajana mu chybělo 407 tisícin sekundy. Při posledním skoku totiž sjezdař špatně došlápl a zlomil si kotník. V sedle sice zůstal, nemohl si ale už pomoci šlapáním. Kvůli zranění se poté ani nezúčastnil slavnostního vyhlášení.

Britský sjezdař Josh Braceland

Britský sjezdař Josh Braceland,zdroj: Isifa.com

Britští bikeři získali ve sjezdu v seniorských kategoriích na mistrovství světa v Hafjellu pět medailí z šesti možných. Smůlu měl Josh Bryceland, jenž si jel pro zlato, nicméně na posledním skoku si podle všeho zlomil kotník a zbylo na něj stříbro.

Bryceland odstartoval coby vítěz letošního Světového poháru do závodu jako poslední a potvrzoval roli největšího favorita. Na mezičasech byl nejlepší a zdálo se, že si jede pro jasný triumf. Zhruba 200 m před cílem však po skoku na umělé překážce špatně dopadl, zůstal sice v sedle, ale už si nemohl pomoci šlapáním.

V cíli měl čas o 407 tisícin sekundy pomalejší než jeho krajan Gee Atherton a viditelně trpěl, neboť nemohl došlápnout na levou nohu. Kvůli zranění se ani nezúčastnil slavnostního vyhlášení.

Britskou hegemonii na stupních vítězů dokázal narušit jen Troy Brosnan z Austrálie, za nímž skončil další smolař závodu Neko Mulally. Američan absolvoval téměř celý závod bez řetězu, který přetrhl krátce po startu. Navzdory tomu, že se nemohl na rovnějších úsecích rozšlapávat jako soupeři, obsadil čtvrté místo s dvousekundovou ztrátou na Athertona.

Kompletně britskou záležitostí byl závod žen, který vyhrála Manon Carpenterová před sestrou mužského šampiona Rachel Athertonovou a Tahnee Seagraveovou.

Třinácté místo z pětadvaceti startujících obsadila Jana Bártová, jež na vítězku ztratila půl minuty. Mezi muži byl nejlepší z tria Čechů na 51. místě Ondřej Štěpánek.

Tagy: zranění kolo stříbrná medaile Biker zlomený kotník

Zdroje: ČTK