Brückner přijal Vrbovu nabídku. Vrací se do reprezentace jako konzultant

- Fotbal autor: Danica Klein

Nový trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba se podle serveru aktualne.cz dohodl na spolupráci s bývalý koučem národního týmu Karlem Brücknerem. Čtyřiasedmdesátiletý Brückner, který české mužstvo dovedl v roce 2004 do semifinále evropského šampionátu v Portugalsku, by měl působit jako konzultant v novém realizačním týmu reprezentace.

Karel Brückner

Karel Brückner,zdroj: Profimedia.cz

"Pana Brücknera jsem v této věci oslovil a on s tím souhlasil. I když bude samozřejmě hodně záležet na jistých okolnostech, které má doma, ale vypadá to, že bychom se mohli domluvit," citoval server Vrbu.

S Brücknerovou výpomocí u národního týmu prý souhlasí i předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta. "Víceméně už o tom můžeme mluvit oficiálně. Měl jsem s panem Brücknerem několik schůzek a v pondělí jsem o tom mluvil i s panem Peltou. Dal mi v tom zelenou," prohlásil Vrba.

Brückner podle něj bude na srazech reprezentace. "Chtěl bych, aby byl pan Brückner členem realizačního týmu jako konzultant, jako člověk, který nám bude pomáhat při rozborech a taktických záležitostech," uvedl Vrba.

"Budu rád, když pan Brückner tu funkci vezme a když se na srazech národního týmu bude pohybovat. Počítáme s tím, že na nich bude osobně přítomen, byť samozřejmě v rámci těch možností, které jsou svým způsobem trošku limitované," dodal bývalý plzeňský kouč.

Brückner už roli konzultanta plnil v roce 2009, kdy reprezentaci krátce vedl Ivan Hašek.

Brückner je nejúspěšnějším koučem českého národního týmu, který trénoval v letech 2001 až 2008. V roce 2004 dovedl tým až do semifinále evropského šampionátu, o dva roky později postoupil s týmem poprvé od roku 1990 na mistrovství světa. Za jeho působení se národní celek dostal na druhé místo světového žebříčku FIFA. Vybojoval také postup na ME v roce 2008, když vyhrál kvalifikační skupinu před Německem. Po šampionátu ve funkci skončil a ujal se rakouské reprezentace. Od roku 2009 už žádný tým netrénoval.

Tagy: poradce trenér reprezentace

Zdroje: ČTK