Čech: Pro některé hráče to bude největší zážitek kariéry

- Sport autor: Danica Klein

Zápas proti mistrům Asie si nemohl nechat ujít. Gólman fotbalové reprezentace Petr Čech se totiž moc těší na atmosféru úterního utkání s Japonskem v Jokohamě před vyprodaným kotlem pro 70 tisíc diváků.

Sám sice už nastupoval před větším počtem lidí, ale pro většinu hráčů to podle něj bude výjimečný zážitek. I proto bude utkání o vítězství v Kirin Cupu podle reprezentačního kapitána tak výjimečné.

Dva budou mít smůlu

Trenér Michal Bílek vzal s sebou do Japonska tři gólmany, ale dva budou mít smůlu. Tradiční jednička je do branky nepustí, velký zápas si nechtěl nechat ujít a domnívá se, že podobný pocit bude mít většina hráčů.

"Bude to zcela jiný zápas než ten předchozí. Čeká nás lepší soupeř, ale především zcela jiná atmosféra, jiný stadion. Pro všechny to bude událost a pro některé kluky možná největší zážitek v kariéře vůbec. Zvlášť těm z české ligy se třeba už nepoštěstí hrát před takovou návštěvou," připomněl, že se očekává nabitý stadion, z kterého se hráčům nesmějí rozklepat kolena.

Skvělé zápasy i fanoušci

Navíc v Asii se už podle něj fandí podobně jako třeba v Evropě. "Dříve to bývalo jiné, ale ze zájezdů s Chelsea mám zkušenosti, že to jsou skvělé zápasy, ti fanoušci si je ohromně užívají," míní Čech, podle kterého čeká na Čechy nejen jiná atmosféra, ale navíc i rozdílný zápas.

"My jsme už lépe aklimatizovaní a pokud se dají dohromady hráči, kteří mají drobné zdravotní potíže, pak se snad pokusíme domácím co nejvíce znepříjemnit jejich vítězné plány," přál se český kapitán.

Tagy: Japonsko Čech fotbal reprezentace

Zdroje: ČTK