Dnes je sobota 3. prosince 2022., Svátek má Svatoslav
Počasí dnes 2°C Zataženo

Česká vítězka Roland Garros. Barbora Krejčíková porazila Rusku Pavljučenkovovou

Česká vítězka Roland Garros. Barbora Krejčíková porazila Rusku Pavljučenkovovou
zdroj: Profimedia

Tenistka Barbora Krejčíková vyhrála Roland Garros - získala první grandslamový titul ve dvouhře. Krejčíková ve finále porazila Rusku Anastasii Pavljučenkovovou 6:1, 2:6, 6:4.

Krejčíková se posouvá na 15. místo světa. Má navíc šanci jako první hráčka po jednadvaceti letech získat v Paříži double. V neděli ji totiž čeká zápas s Kateřinou Siniakovu a finále ve čtyřhře.

„Děkuji divákům, vaše podpora byla úžasná. Jsem velmi šťastná, že jsem mohla hrát před vámi,“ řeklachvíli po výhře Krejčíková a dodala: „Chtěla bych poděkovat panu Kodešovi a Martině Navrátilové, prezidentovi České tenisové federeace panu Kaderkovi, kteří mě tady podporovali.“

Barboře Krejčíkové je 25 let a je první českou grandslamovou šampionkou ve dvouhře hned po Petře Kvitové. Ta ovládla v roce 2014 Wimbledon. Jedinou českou vítězkou v singlu na Roland Garros byla do dnešního dne Hana Mandlíková, která zvítězila roku 1981. Martina Navrátilová, která uspěla v letech 1982 a 1984, hrála pod vlajkou USA.

„Když Jana umírala, byla jsem většinu doby s ní. Její v podstatě poslední slova byla: užívej si tenis a vyhraj grandslam,“ řekla Barbora Krejčíková v rozhovoru hned po zápase s odkazem na svoji zesnulou trenérku, Janu Novotnou.

Zdroje:
iRozhlas, ČT sport

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 3.12.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,310 24,430
USD 23,070 23,250
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma