České biatlonistky září. Vítková byla ve sprintu v Hochfilzenu druhá

- Ostatní sporty autor: Danica Klein

Biatlonistka Veronika Vítková skončila druhá ve sprintu v rakouském Hochfilzenu a podruhé v kariéře v individuálním závodu Světového poháru vystoupila na stupně vítězů. Vyhrála Švýcarka Selina Gasparinová. Gabriela Soukalová po dvou chybách na střelnici dojela třiadvacátá a udržela vedení v celkovém pořadí SP o čtyři body před Ruskou Olgou Zajcevovou.

Veronika Vítková

Veronika Vítková,zdroj: Profimedia.cz

Český biatlon prožívá skvělý vstup do olympijské sezony. Na úvod zimy ovládl v Östersundu smíšenou štafetu a Soukalová vyhrála vytrvalostní závod.

Vítková druhým místem vyrovnala své maximum ve Světovém poháru. Stejnou příčku obsadila v minulé sezoně ve stíhacím závodu v Oberhofu.

Základ k druhému místu Vítková položila střelbou. Přestože se naplnila předpověď a při závodu sněžilo a foukalo, mířila přesně a po stojce opouštěla střelnici jako vedoucí žena sprintu. V závěrečných kilometrech ale prohrála o 1,2 vteřiny s Gasparinovou a o devět desetin porazila třetí Irinu Starychovou z Ruska.

"Paráda, moc jsem to Verče přál, protože si myslím, že si pódium zasloužila. Zvládla to výborně," řekl trenér žen Jindřich Šikola v České televizi.

Soukalová začala také slibně. Na střelbu vleže sice měla delší přípravu, jelikož si upravovala mířidla, ale střílela přesně a jela průběžně čtvrtá. Při stojce jí ovšem nespadl terč při třetí ani čtvrté ráně, musela běžet 300 metrů navíc a propadla se.

Udržet nebo ještě vylepšit druhé místo může Vítková v nedělním stíhacím závodu, do kterého vyjede druhá. Spolu s ní a se Soukalovou se do "stíhačky" dostala ještě Eva Puskarčíková, která při premiéře v SP bodovala na 38. místě.

Dobře závod rozjela i Jitka Landová, ale po čisté položce vleže netrefila ani jeden terč vstoje a skončila 87. Barbora Tomešová figurovala na 91. místě.

Tagy: biatlonistka Hochfilzen

Zdroje: ČTK