České drama na cyklokrosu! Ťoupalík si nakonec dojel pro stříbro

VIDEO - Cyklistika autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Po včerejším stříbrném úspěchu Nikoly Noskové získala Česká republika na mistrovství světa cyklokrosařů v belgickém Heusden-Zolderu další medaili. Zasloužil se o ni devatenáctiletý Adam Ťoupalík, který dojel druhý v závodě mužů do 23 let. Český jezdec nestačil pouze na domácího favorita Eliho Iserbyta.

Ťoupalík byl sice na bedně, úsměvy ale nerozdával

Ťoupalík byl sice na bedně, úsměvy ale nerozdával,zdroj: Profimedia.cz

Ťoupalík se po nepříliš vydařeném startu pohyboval na hraně první desítky, ale prokousával si postupně cestu dopředu. Ve čtvrtém kole mu napomohl pád do té doby vedoucího Nizozemce Wouterse, který zpomalil čelo závodu a český jezdec se dotáhl k vedoucí skupině. Navíc se zdálo, že si velmi dobře rozložil síly.

Předčasné oslavy ho připravily o zlato

V pátém okruhu byl Ťoupalík velmi aktivní a dokázal poodjet svým soupeřům, ale pak pro něho přišlo osudové zaváhání a šokující chvilka pro všechny diváky. V cílové rovince začal táborský rodák mohutně oslavovat s vírou, že ke tři roky starému světovému bronzu z kategorie juniorů přidal dnešní velké vítězství.

Byl však na omylu. Závodníky čekal ještě závěrečný okruh a Ťoupalíka z oslavné euforie neprobralo ani tradiční zvonění do posledního kola. Při jeho uvolněném dojezdu se kolem něho přehnala trojice soupeřů, český talent ztratil obrovskou porci drahocenných vteřin, přesto po prozření v sobě ještě našel chuť zabojovat.

A to se mu vyplatilo. S blížícím se závěrem závodu se opět ocitl ve vedení, když jediného Iserbyta nedokázal setřást. Ve spurtu zkusil Ťoupalík nastoupit, jenže Iserbyt útok zachytil a nakonec i triumfoval. Záplavu radosti vystřídalo u Ťoupalíka i přes velký úspěch zklamání.

Tagy: cyklokros stříbrná medaile

Zdroje: ČTK