České florbalistky přehrály Polky a zahrají si semifinále MS. V něm narazí na Finky

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 9. 12. 2015 19:40) - Ostatní sporty autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

České florbalistky splnily ve čtvrtfinále mistrovství světa v Tampere roli favoritek a zdolaly Polky 8:2, ačkoliv s nimi po první třetině prohrávaly. Počtvrté za sebou tak na mistrovství světa postoupily mezi nejlepší čtyřku. V boji o finále narazí svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského v pátek od 16:45 SEČ na domácí Finky, které rozdrtily Německo 16:0.

České florbalistky se radují ze vstřelené branky

České florbalistky se radují ze vstřelené branky,zdroj: Český Florbal

Do vedení se český tým proti soupeřkám, které porazil před dvěma roky na domácím šampionátu v Ostravě rovněž ve čtvrtfinále 10:1, dostal už po 102 vteřinách. Vojáčková z levé strany našla křížně Vrátnou, která z voleje nedala přesouvající se Szarmachové šanci a připsala si šestou trefu na turnaji.

Za 56 vteřin se prosadila po střele Čapkové z dorážky Urbánková, v páté minutě propasírovala balónek za polskou brankářku Ratajová a Češky vedly už 3:0. Za 13 sekund ale překonala Kubíčkovou střelou pod horní tyč Stenkaová. Češky převahu nezúročily a ve 12. minutě se opět radovaly Polky po brance Bialyové. Po šancích na obou stranách se už skóre v první části nezměnilo.

"Věděli jsme, že do nich budeme bušit. Měli jsme problém s rychlými protiútoky proti nám. Když je soupeř zalezlý a držíte míček devadesát procent času, někdy protihráče nastřelíte a on jde do protiútoku. Takhle jsme dostali dva góly," řekl Janovský.

Polky držely krok i v druhém dějství a úspěšně se bránily náporu soupeřek. Střely Ratajové ani Koníčkové pojistku nepřinesly, Polky se ubránily i při vyloučení Stenkaové a dokonce v oslabení mohla vyrovnat Paziová.

Na českém týmu byla viditelná za těsného stavu nervozita, což potvrdil i Janovský. "Projevovalo se to ve zpomalenější hře. Ze začátku jsme nastoupili a dali jsme z prvních tří střídání tři krosovky na 3:0, což byla paráda. Ale pak se objevila nervozita a důvěra na hokejce trochu opadla. Je vidět, že je to play off. Holky si to uvědomily a věděly, že nemůžou zklamat. Zvládly to ale se ctí," ocenil trenér.

Uklidnění favoritkám přinesla v 35. minutě trefa Čapkové, která zamířila z dálky k levé tyči. "Přál jsem si, aby čtvrtý gól padl už v první třetině. Šance na konci byly, cítil jsem, že tím čtvrtým gólem se to zlomí," doplnil Janovský.

Za 78 sekund se prosadila od levého mantinelu podruhé v utkání Ratajová a v 39. minutě na 6:2 upravila Mlejnková z dorážky po střele Koníčkové. "Ve druhé třetině jsme trochu víc vytěžili první řadu, kdy jsme ji tam dávali každé druhé střídání. Dostali jsme ji do tempa a zápas jsme definitivně zlomili," prohlásil kouč.

Po 49 vteřinách závěrečného dějství se radovala po střele z dálky Leierová z první trefy na šampionátu. Česky využily toho, že proti nim bránily jen čtyři Polky, pátá zůstávala čekat na útočné půlce na případný brejk.

"Nám se to stalo teď proti Liberci v lize, tak jsem na to byla trochu zvyklá. Ale co se s tím dá dělat. Můžeme hrát dál a je to jednodušší pozice proti čtyřem hráčkám," okomentovala tento taktický tah obránkyně Martina Čapková, která hraje ze Herbadent Praha 11 SJM. Polky se ubránily při trestu Chelstowské a v 56. minutě dovršila skóre Enenkelová, pro kterou to byla také první trefa na šampionátu v kariéře.

Tagy: florbal

Zdroje: ČTK