České házenkářky vyhořely, utrpěly debakl s Ukrajinou

- Sport autor: Jakub Procházka

České házenkářky podlehly na závěr turnaje O štít města Chebu Ukrajině vysoko 18:37. To vítězkám vyneslo celkové prvenství, Češky spadly až za Bělorusko na třetí pozici.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Pod koučem Janem Bašným utrpěl národní tým nejtěžší porážku a přerušil tak sérii vysokých výher v přípravných i kvalifikačních zápasech. 

Po hladkých výhrách nad Portugalskem a Běloruskem stačila Češkám k prvnímu místu i remíza, ta se jim však začala vzdalovat už po úvodní desetiminutovce. Ukrajinky v tu dobu smazaly jednogólové manko a trestaly časté chyby domácích rychlými brejky. 

Vysoká obrana navíc vůbec nedovolovala Češkám zakončovat středem, prosazovala se pouze křídelní hráčka Romana Tomečková, která byla nejlepší střelkyní domácího výběru. V poločase vedly Ukrajinky 15:10 a i po změně stran si přichystaly gólovou šňůru. 

Exhibice průměrného týmu

Až za hrozivého stavu 13:28 Češky třemi góly zkorigovaly stav, rozjeté Ukrajinky však nemilosrdně ničily soupeřovu obranu dalšími efektními akcemi a udělaly z utkání exhibici. 

"Dnes jsme se soupeřem dokázali částečně držet krok jen v první půli, a to především díky brankám z naší druhé vlny. Druhý poločas již byl z naší strany špatný, nehráli jsme to, co jsme si dopředu řekli, a v útoku nedohrávali kombinace do situací, které jsme si naplánovali," uvedl trenér Bašný.

"Možná je dobře, že spadneme na zem"

"V útoku jsme zbrkle stříleli při první příležitosti, místo abychom dohrávali míč do krajních spojek nebo křídel. Navíc jsme nedokázali přes vysokou obranu soupeře kombinovat ani s pivotem. Do zápasu s Černou Horou se musíme zvednout a zahrát úplně jinak," řekl Bašný ke klíčovému dvojutkání o postup na mistrovství světa. 

"Možná je to po těch velkých výhrách dobře, že spadneme na zem a uvědomíme si, kde jsme. Byl to z naší strany první špatný poločas pod novým trenérem," dodala česká spojka Iva Zámorská.

Tagy: Česko zeny Ukrajina házená

Zdroje: ČTK