České kanoistky vyhrály na MS závody hlídek

- Ostatní sporty autor: Petr Kubec

Mladé české kanoistky vyhrály ve vodním slalomu závody hlídek žen, a to v kategorii juniorek a do 23 let. Další medaile z posledního dne mistrovství světa pak ještě přidaly Monika Jančová ve starší kategorii samostatných závodů, Martina Satková v kategorii juniorek a Anna Koblencová bronzovou medaily z téže kategorie.

Kanoistka Monika Jančová

Kanoistka Monika Jančová,zdroj: Profimedia.cz

Jedinou medaili v mužské kategorii získala hlídka juniorů za druhé místo. Václav Chaloupka, Tomáš Heger a Roman Matula se o titul připravili pěti doteky branek. O 2,96 sekundy prohráli se Slováky, kteří měli dva "šťouchy". V individuálních závodech kanoisté do finále nepostoupili.

Dvousekundová penalizace stála vítězství i Satkovou, jež podlehla bezchybně jedoucí Lucii Priouxové z Francie o 1,18 sekundy. Úspěšné obhájkyni stříbra Jančové by naopak ani čistá jízda nestačila na suverénní domácí favoritku Jessicu Foxovou. Australanka čistou jízdou porazila třikrát chybující českou reprezentantku o téměř 19 sekund a po triumfu na K1 získala na šampionátu double.

Satková s Koblencovou byly členkami obou vítězných družstev. V juniorském závodě spolu s Janou Matulkovou měly ale jen dva soupeře, Australanky ani Francouzky navíc neprojely všechny banky. V závodě žen s Jančovou měl český tým štěstí, že druhé Britky nasbíraly sedm doteků.

Tagy: sport kanoistika

Zdroje: ČTK