České tenisové jedničky skončily na římské antuce ve čtvrtfinále

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Tomáš Berdych ani Petra Kvitová si semifinále na turnaji v Římě nezahrají. Oba dva své čtvrtfinálové duely jednoznačně prohráli. Berdych nestačil na Švýcara Rogera Federera a světové dvojce podlehl 3:6, 3:6. Kvitová opět nenašla recept na Carlu Suárezovou ze Španělska a odešla z kurtu poražena 3:6 a 2:6.

Petra nenašla na soupeřku recept a jasně prohrála

Petra nenašla na soupeřku recept a jasně prohrála,zdroj: Profimedia.cz

Český daviscupový reprezentant přitom nezačal špatně, soupeři sebral jako první podání. Vedení ale neudržel, v obou setech přišel dvakrát o servis a Federer za hodinu a osm minut proměnil první mečbol. 

Kvitová přijela do italské metropole jako vítězka z Madridu. Ve čtvrtfinále narazila na hráčku, proti níž se jí v poslední době vůbec nedaří. Do začátku roku 2014 si se Suárezovou vybudovala kladnou vzájemnou bilanci 5:1, nyní však s houževnatou Španělkou prohrála počtvrté za sebou. 

Desátá hráčka žebříčku Suárezová, jež českou jedničku letos porazila v Dubaji a Dauhá, prolomila hned v prvním gamu podání Kvitové a předznamenala vývoj zápasu. Po zisku první sady 6:3 se Španělka dostala do výrazného vedení 4:0, Kvitová ještě svým jediným využitým brejkem závěr utkání zdramatizovala, ale na více než na snížení 2:4 nedosáhla. 

Tagy: čeští tenisté

Zdroje: ČTK