Česko má grandslam! Hlaváčková vyhrála s Mirným smíšenou čtyřhru na US Open

- Tenis autor: Jakub Konečný

Tenistka Andrea Hlaváčková poprvé v kariéře slaví grandslamový titul ve smíšené čtyřhře. Spolu s Maxem Mirným dnes vyhráli US Open. Česko-běloruský pár ve finále v New Yorku porazil Američanku Abigail Spearsovou s Mexičanem Santiagem Gonzálezem 7:6 a 6:3. 

Andrea Hlaváčková

Andrea Hlaváčková,zdroj: andreahlavackova.com

Hlaváčková je třetí Češkou, která získala triumf v mixu na US Open, a první po 20 letech. Helena Suková s Australanem Toddem Woodbridgem vyhráli v roce 1993, Jana Novotná s Američanem Jimem Pughem uspěli v roce 1988. 

Ve finále ale nezačali Hlaváčková s Mirným dobře. Po ztrátě podání české tenistky prohrávali 1:4, ale brejk získali zpět. Za stavu 5:6 odvrátili při podání plzeňské rodačky tři setboly a následně ovládli tie-break. 

Druhý set už patřil Hlaváčkové s Mirným. O první výhodu brejku ještě přišli, ale o druhou už ne. Při prvním mečbolu poslala Hlaváčková volej do autu, ale druhý proměnil Bělorus nechytatelnou smečí a vysloužil si od české hráčky poklonu. 

V kariéře tak slaví Hlaváčková druhý grandslamový titul. Spolu s Lucií Hradeckou ovládly v roce 2011 Roland Garros a loni získaly i olympijské stříbro. 

Šestatřicetiletý běloruský veterán a olympijský vítěz ve smíšené čtyřhře z Londýna Mirnyj vyhrál mix na US Open už potřetí. Poprvé se radoval před patnácti lety se Serenou Williamsovou a v roce 2007 s krajankou Victorií Azarenkovou. 

Tagy: tenis grandslam US Open smíšená čtyřhra

Zdroje: ČTK