Český fotbalový talent havaroval, jeho přítelkyně zemřela (†18)

- Fotbal autor: Danica Klein

Fotbalista druholigových Bohemians Praha 1905 Nicolas Šumský měl ve středu vážnou dopravní autonehodu. Devatenáctiletý záložník byl s těžkým zraněním letecky převezen do nemocnice, ale už není v přímém ohrožení života. Při nehodě osobního auta u Zámrsku na Orlickoústecku však zemřela osmnáctiletá dívka, šlo o Šumského přítelkyni. 

Nicolas Šumský

Nicolas Šumský,zdroj: Policie ČR

"Momentálně (Šumský) leží v nemocnici v Hradci Králové a podle vyjádření jeho otce by neměl být v ohrožení života," uvedl mluvčí Bohemians Praha 1905 Tomáš Mutinský. 

Lékařský náměstek královéhradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl dnes řekl, že mladík utrpěl poranění hrudníku a žeber. Potvrdil, že je již mimo ohrožení života. 

Nehoda se stala ve středu před 16. hodinou. "Mladý muž jedoucí pravděpodobně od Vysokého Mýta na Pardubice z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, sjel do příkopu a narazil do vzrostlého stromu," řekla mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková. 

Šumský, který působil v mládežnických výběrech argentinských celků River Plate či Argentinos Juniors, přišel do vršovickým Bohemians v roce 2011. V premiérové sezoně odehrál v první lize 16 zápasů. V tomto ročníku se ve druhé nejvyšší soutěži neprosazoval a za "Klokany" nastoupil jen do tří ligových duelů. Další utkání odehrál za juniorku a kladenskou farmu.

Tagy: fotbalista Bohemians Praha 1905 smrtelná nehoda

Zdroje: ČTK