Český souboj o čtvrtfinále v Moskvě vyhrála Zakopalová

- Tenis autor: Danica Klein

Souboj českých tenistek ve druhém kole turnaje v Moskvě vyhrála Klára Zakopalová. Osmou nasazenou Lucii Šafářovou porazila dvakrát 6:4 a její soupeřkou ve čtvrtfinále bude vítězka zápasu mezi Alizé Cornetovou z Francie a turnajovou jedničkou Samanthou Stosurovou z Austrálie. 

Klára Zakopalová

Klára Zakopalová,zdroj: Mediafax

V mužské dvouhře prošel do čtvrtfinále Lukáš Rosol, který si poradil s šestým nasazeným Denisem Istominem z Uzbekistánu 4:6, 6:4 a 6:3. Sedmadvacetiletý Čech se proti vítězi zápasu mezi Malikem Džazírím z Tuniska a turnajovou trojkou Viktorem Troickim ze Srbska pokusí napotřetí postoupit do premiérového semifinále v kariéře. 

"Jen doufám, že budu pokračovat stejně jako dosud. Nemám stanovený cíl jako vyhrát (turnaj), ale jedu zápas od zápasu. Chci se soustředit na každý zápas a hrát dobrý tenis. Dnes se mi to povedlo a doufám, že na to navážu i dalším zápasem," řekl Rosol. 

Smíšené pocity po duelu

Připustil, že utkání se mu pomalu začalo dařit obracet na jeho stranu od poloviny druhého setu, navíc soupeři "odešla kondice, a tím se to zlomilo". Do konce sezony by rád upevnil své postavení v první stovce a pokud možno se i přiblížil první padesátce hráčů světa. "Jestli budu 60. či 70., tak budu rád. Ale hlavně se chci udržet zdravý a hrát dobrý tenis, to mi stačí," dodal. 

Zakopalová měla z výhry smíšené pocity. "Jsem ráda, že jsem ve čtvrtfinále, ale jsme zároveň kamarádky," řekla o duelu se Šafářovou. "Už jsme spolu hrály tolikrát, že by to už mohlo někdy skončit," dodala s úsměvem. 

Zápas se známou soupeřkou a kamarádkou považuje spíše za nevýhodu, a to oboustrannou. "Obě se krotíme v emocích, nepovzbuzujeme se tolik, spíše je to nevýhoda. Hlavně je to vždy strašně těžký zvládnout psychicky." 

Nemá co ztratit

I proto ji během zápasu dvakrát přišel uklidnit a povzbudit trenér. "Začnu být nervózní a podrážděná a on mě uklidní, občas i seřve, abych se vrátila zpátky (do hry)," prozradila. 

Tentokrát zabrala trenérova rada vyrukovat na Šafářovou s větší agresivitou. Klíčový okamžik pak nastal ve druhém setu, kdy nakonec srovnala soupeřčin náskok. "Pak i Lucka znervózněla. Kdyby udělala ten míč na 5:1, tak by zápas asi vypadal úplně jinak," připustila ZakopalováPřed čtvrtfinále tvrdí, že nemá co ztratit. "Budu bojovat o každý míč a uvidíme," předsevzala si. 

Třicetiletá Zakopalová si v sezoně poradila se svojí krajankou na třetí pokus. Nedávno v Tokiu k utkání se Šafářovou nenastoupila kvůli zraněnému levému zápěstí, v květnu ve finále turnaje okruhu ITF v Praze zase s 18. hráčkou světa prohrála ve dvou setech.

Tagy: výhra Moskva tenis

Zdroje: ČTK