Charouz podruhé v kariéře testoval F1. Jsem rád, že jsem to nerozbil, říká

- Auto-moto autor: Danica Klein

Automobilový jezdec Jan Charouz podruhé v kariéře testoval monopost formule 1. Čtyřiadvacetiletý pilot absolvoval v úterý a ve středu testy v týmu Lotus Renault GP na španělském okruhu ve Valencii.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Společně s Charouzem, který je od loňského roku oficiálním náhradním a testovacím jezdcem Renaultu, testoval monopost britského týmu také šampion série GP2 Romain Grosjean z Francie.

Přes šestset kilometrů

"Jsem velmi rád, že jsem mohl s týmem absolvovat tyto dvoudenní testy, které mi opět velmi pomohly sžít se s monopostem formule 1. Trať ve Valencii je technická. V autě vám přijde, že zde není ani jedna rovinka, prostě si neodpočinete," uvedl Charouz na svých oficiálních internetových stránkách.

Syn českého manažera Antonína Charouze testoval F1 poprvé loni v březnu na okruhu Silverstone, kde odjel 20 kol. Ve Valencii "obkroužil" přes šestset kilometrů a v průměru zajížděl časy o jeden a půl sekundy pomalejší než jeho zkušenější kolega Grosjean, který má za sebou již sedm startů v mistrovství světa.

"S výkonem jsem spokojený a myslím si, že nejenom já. Všichni v týmu vypadali spokojeně," řekl Charouz, jehož hlavním úkolem prý bylo, aby se sžil s monopostem.


Výlet mimo trať

"Inženýři nám například měnili tlaky v pneumatikách, a to nejen pro naši potřebu, ale především pro získávání dat pro další Grand Prix. Jsem rád, že jsem to nerozbil. Všechno se odehrává v takových rychlostech, že sebemenší chybička znamená výlet mimo trať," dodal Charouz.

Hlavní náplní Charouze v letošní sezoně jsou starty v seriálu World Series by Renault, ve kterém mu patří průběžně šestadvacáté místo. V sedmi Velkých cenách zatím získal šest bodů a čekají ho ještě starty na okruzích Paul Ricard a Barcelona.

Tagy: F1

Zdroje: ČTK