Číňanka prý zvládla obrat proti Kvitové, protože manžel odešel z hlediště

- Sport autor: Jakub Procházka

Li Na zastavila Petru Kvitovou v cestě do čtvrtfinále French Open i díky manželovi, který už se nevydržel v hledišti na svou choť dívat. Čínská tenistka totiž už v rozhodující třetí sadě prohrávala 0:3.

Číňanka ziskem šesti her v řadě vývoj otočila a osmifinálový zápas na pařížské antuce vyhrála 2:6, 6:1 a 6:3. 

"Už jsem nevěřila, že to dokážu zvrátit," přiznala devětadvacetiletá Li Na, první Číňanka ve čtvrtfinále Roland Garros. "Na druhou stranu to byl jen jeden brejk, a když ho získám zpět, tak jsem pořád ve hře a mám šanci." 

Co tedy pomohlo Li Na k obratu? "Nevím, co se stalo. Možná to bylo tím, že manžel odešel z hlediště a já mohla vyhrát šest her za sebou," smála se. 

Padáka bych manželovi nedala

Po finále lednového Australian Open se Li Na moc nedařilo, proto se rozhodla, že už nebude trénovat pod vedením svého manžela Ťiang Šana. "Tři roky jsme spolu trávili čtyřiadvacet hodin a už to bylo únavné," vysvětlila Číňanka, proč angažovala na zkoušku Dána Michaela Mortensena. 

Manžela ale podle svých slov z týmu nevyhodila, jen ho nahradila. "Nikdy bych mu neřekla, že má padáka," culila se Li Na. 

Na účet manžela bavila Li Na fanoušky v Melbourne při Australian Open. Po postupu do finále v rozhovoru na kurtu prozradila, proč měla pomalejší začátek souboje s Dánkou Caroline Wozniackou. "Neměla jsem dobrou noc, manžel chrápal a já se budila každou hodinu," řekla a její choť Ťiang Šan v hledišti zčervenal.

Tagy: Paříž Kvitová

Zdroje: ČTK