Contador může jet Tour de France, arbritrážní soud je v srpnu

- Sport autor: Jakub Procházka

Arbitrážní soud pro sport (CAS) odložil slyšení cyklisty Alberta Contadora kvůli podezření z dopingu na 1. až 3. srpna. Odklad pro osmadvacetiletého Španěla znamená, že bez ohledu na pozdější verdikt může startovat na Tour de France, kde loni potřetí vyhrál.

CAS měl případ projednat již na začátku června, ovšem jednání odložil, aby dal všem zúčastněným stranám dostatečný čas na přípravu a aby se podařilo zajistit i osobní účast všech potřebných svědků a expertů.

Contador, který v neděli vyhrál Giro d'Italia, měl pozitivní test na clenbuterol na loňské Tour. Španělský svaz ovšem akceptoval cyklistovo vysvětlení, že test byl pozitivní kvůli kontaminovanému masu.

Tour skončí týden před Contadorovým slyšením u CAS

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) a Světová antidopingová agentura (WADA) se ale proti rozhodnutí Španělů odvolaly. Do doby, než CAS toto odvolání vyřeší, má Contador povoleno závodit. 

Pokud ovšem rozhodne arbitráž v jeho neprospěch, hrozí mu dvouletý trest a odebrání loňského triumfu na Tour a všech výsledků, jichž dosáhl od února. Letošní Tour de France začne 2. července a skončí 24. července, tedy týden před Contadorovým slyšením u CAS.

Tagy: cas

Zdroje: ČTK