Čtyři kola a dost. Tvrdíkovi došla trpělivost a Slavia je bez trenéra

- Fotbal autor: von

Dušan Uhrin už není trenérem fotbalové Slavie. Vedení pražského klubu ho i se sportovním ředitelem Josefem Jinochem odvolalo kvůli výsledkové krizi. Klub vyhrál pouze jeden ze čtyř ligových zápasů, v Evropské lize dvakrát hladce prohrál s bruselským Anderlechtem. Klub nyní vybírá nového kouče.

Dušan Uhrin mladší už není trenérem pražské Slavie. Vedení ho odvolalo po čtyřech ligových záapsech

Dušan Uhrin mladší už není trenérem pražské Slavie. Vedení ho odvolalo po čtyřech ligových záapsech,zdroj: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík vyjádřil na klubovém webu hluboké znepokojení výsledky i herním projevem týmu. "Jsme mimořádně nespokojeni s přístupem některých hráčů. Za klub, jako je Slavia, se hraje se srdcem a nasazením, což se v řadě zápasů nestalo. Od nového realizačního týmu proto očekáváme razantní změny jak v herním projevu, tak v přístupu hráčů," uvedl Tvrdík. Dodal, že se chystá s hráči na toto téma důrazně hovořit.

Dušan Uhrin mladší je druhým trenérem, který v této sezoně opouští ligový kolotoč. Poslední Příbram v minulém týdnu propustila Martina Pulpita, jehož nahradil Petr Rada. Právě Příbram byla jediným klubem, který dokázala Slavia v této ligové sezoně porazit. Červenobílí jsou v tabulce na desátém místě s pěti body, mají však odložený zápas s Brnem k dobru.

Uhrin mladší, který v minulosti vedl v lize Bohemians 1905, Mladou Boleslav a Plzeň a působil také v Rumunsku, na Kypru a v Gruzii, byl na lavičce Slavie od loňského června. Přivedl tým na páté místo, což otevřelo dveře do předkola Evropské ligy. Slavii vedl v 34 ligových zápasech s bilancí 15 výher, 12 remíz a sedm porážek. V předkolech Evropské ligy slávisté pod jeho vedením odehráli šest zápasů, ve kterých jednou vyhráli, dvakrát remizovali a třikrát prohráli.

Bývalý hráč Slavie Jinoch se do Edenu vrátil před minulou sezonou. Stejně jako Uhrin byl teď odvolán i z představenstva klubu.

Tagy: Česká fotbalová liga

Zdroje: ČTK