Cyklista Petr Vakoč si v Baku dojel pro bronz!

- Cyklistika autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Český cyklista Petr Vakoč si v nedělním závodě na 215 kilometrů dojel pro skvělé třetí místo! Pro českou výpravu tak získal už čtvrtou medaili a pro Vakoče je to nejlepší výsledek v jeho dosavadní kariéře.

Cyklista Petr Vakoč na Giru

Cyklista Petr Vakoč na Giru,zdroj: Profimedia.cz

Dvaadvacetiletý český jezdec jen tři týdny po absolvování Gira d'Italia potvrdil roli velkého talentu. V posledním kole byl člen belgického týmu Etixx-Quick Step při rozhodujícím úniku a bronz přidal do české sbírky ke dvěma medailím rychlostního kanoisty Martina Fuksy a bronzu družstva stolních tenistek.

Na cenný kov budou útočit dnes vpodvečer plážoví volejbalisté Přemysl Kubala a Jan Hadrava. V semifinále prohráli s lotyšským párem Martins Plavinš, Haralds Regža 14:21 a 17:21, jejich posledními soupeři budou Švýcaři Alexei Strasser, Gabriel Kissling.

Sportovní střelec Jan Sychra skončil ve skeetu pátý, nevyšel mu rozstřel čtyř závodníků o postup do bojů o medaile. V semifinále ze 16 střel udělal dvě chyby a v rozstřelu netrefil čtvrtý terč. Předtím v dvoudenní kvalifikaci v silném větru minul jen dvakrát.

"Takhle jsem se dlouho nenadřel. Vítr začal foukat hodně nepříjemně. Nárazově a silně. Byla to těžká robota. Jsem rád, že jsem hlavně poslední rundu zvládnul, protože konec o všem rozhoduje," řekl po kvalifikaci Sychra, který je v 46 letech nejstarším členem české výpravy v Baku.

O účast ve finále rychlopalné pistole usilovali dva Češi, ale marně. Martin Podhraský obsadil osmé místo, postup mu utekl o dva body. Martin Strnad byl třináctý.

Těsně pod stupni vítězů skončili Martin Pelc, Naim Ashhab, kteří obsadili v synchronizovaných skocích na trampolíně dvojic čtvrté místo. Medaile jim utekla o desetinu bodu. "Uniklo to o malinký kousek," litoval Pelc. "Je to vlastně pohled, nálada rozhodčího. Hrozně málo," doplnil Ashhab.

Přestože je pro české reprezentanty čtvrté místo úspěchem, po soutěži převládalo zklamání. "Sestava se nám povedla, utvořili jsme si osobní rekord, ale bohužel to nevyšlo," řekl Pelc. "Pro nás byl úspěch, že jsme se propracovali do finále. Předvedli jsme životní sestavy, čtvrté místo je super," uvedl Ashhab.

Tagy: cyklistika Evropské hry

Zdroje: ČTK